Facebook


Domowy monitoring – jak wykonać go samemu w oparciu o kamerę IP?

2019-04-17 10:01:05
Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie oraz dbać o bezpieczeństwo swoich bliskich i własnego dobytku. Zabezpieczamy więc swoje domy i mieszkania przed włamaniem, montując drzwi i okna z systemami antywłamaniowymi, a ponadto kupujemy drogie polisy ubezpieczeniowe na wszelki wypadek. Niestety, w starciu z inwencją złodziei, często podstawowe rozwiązania nie wystarczają. Rozwiązaniem może być domowy system monitoringu, który wcale nie musi nas kosztować kroci.

 

Domowy monitoring – czy stać mnie na niego?

Inwestycja w profesjonalny system kamer monitorujących oraz zatrudnienie firmy ochroniarskiej to spory wydatek. Istnieje jednak rozwiązanie, dzięki któremu sami będziemy mogli monitorować, co dzieje się w naszym domu, gdy jesteśmy poza nim. Potrzebny nam będzie do tego jedynie smartfon z systemem Android lub iOS oraz jedna lub kilka kamer IP, których koszt zaczyna się już od 179 zł za sztukę – wybrane modele dostępne są na stronie sklepu internetowego medialove.pl.

Zrób to sam

Jak zbudować domowy monitoring w oparciu o kamerę IP? Zaczynamy od planu działania. Jeśli decydujemy się na kilka kamer IP musimy je odpowiednio rozmieścić, najlepiej w okolicy okien i drzwi – tak by obejmowały wszystkie ciągi komunikacyjne w domu lub mieszkaniu. Kamery IP są bardzo proste w obsłudze i pod wieloma względami przypominają kamery internetowe. W sklepach znajdziemy modele bezprzewodowe łączące się z siecią przez protokół WI-FI oraz tradycyjne wersje wyposażone w kabel ethernet lub USB. Kolejny krok to zainstalowanie na swoim smartfonie aplikacji, która pozwoli odczytywać bezpośredni obraz z zamontowanych kamer. Wielu producentów kamer, np. firma Yi, daje możliwość konfiguracji i śledzenia obrazu z poziomu dedykowanego oprogramowania, jednak w sklepie Play lub AppleStore znajdziemy wiele innych aplikacji, zarówno darmowych, jak i płatnych. Z łatwością więc dobierzemy taką, która spełni nasze oczekiwania.

System domowego monitoringu zbudowanego w oparciu o kamery IP to drobna inwestycja, w nasze bezpieczeństwo i spokój, które przecież są bezcenne.

Komentarze

2 komentarze

  1. Wiktor odpowiedz

    Monitoring to na tyle kosztowna rzecz, że myślę, że nie warto zajmować się tym samemu – można stracić mnóstwo pieniędzy na coś, co nie będzie działać. My z żoną poprosiliśmy pracowników sklepu ecsystem o pomoc i oni polecili nam najbardziej optymalne dla naszego domu rozwiązanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *