Drzwi i podłogi – jakie panują trendy wśród tych elementów wykończeniowych?

2022-06-23 7:48:17
Modne drzwi oraz podłogi będą bazą, za pomocą której uda się stworzyć wnętrza nawiązujące swoją aranżacją do najnowszych trendów.

Modne drzwi oraz podłogi będą bazą, za pomocą której uda się stworzyć wnętrza nawiązujące swoją aranżacją do najnowszych trendów. Podłoga i drzwi to znaczne powierzchnie, które stanowią nie tylko tło dla aranżacji, ale powinny też decydować o całej stylistyce mieszkania czy domu. Nie bez znaczenia pozostają także właściwości użytkowe zarówno podłóg, jak i drzwi wewnętrznych. Zobaczmy więc na co szczególnie zwracać uwagę wybierając te elementy wykończeniowe.

Jakie podłogi są obecnie na topie?

W ostatnim czasie panuje nieustannie trend na materiały naturalne, które pozwalają uzyskać efekt harmonii we wszystkich wnętrzach. Naturalne drewno cieszy się więc nadal dużym zainteresowaniem. Warto jednak zwrócić także uwagę na panele laminowane, jak i winylowe. Dzisiejsze technologie pozwalają uzyskiwać niesamowite efekty we wzornictwie tego rodzaju podłóg. Zarówno laminaty, jak i winyle doskonale imitują naturalne usłojenie, dlatego też będą się one wpisywać w obecne trendy wykończeniowe.

Nie zapominajmy także o funkcjonalności paneli. Te laminowane są łatwe w pielęgnacji, a odpowiednie modele mogą trafić także do kuchni, bez obaw, że panujące tam warunki negatywnie wpłyną na ich wygląd. Jeszcze trwalsze są panele winylowe, które nieustannie zyskują na popularności. Winyle są niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, a także na wilgoć i wodę. To oznacza, że można je położyć nawet w łazience. Trend na kładzenie jednolitej podłogi w całym mieszkaniu jest dzisiaj bardzo mocny. Wynika to z tego, że jeden rodzaj podłogi optycznie powiększa wnętrza. Wyeliminowane zostają także wszelkie nierówności, które mogą się pojawić np. w miejscu łączenia paneli z płytkami ceramicznymi.

A co z drzwiami wewnętrznymi?

Oferta rynkowa jest niezwykle szeroka, mimo to także i w świecie drzwi panują różne mody i trendy. Dzisiaj stawia się przede wszystkim na harmonię, która będzie utrzymana we wnętrzach naszych domów. Liczy się prostota i minimalizm, tak samo jak w przypadku podłóg. Styl skandynawski, hygge, industrialny czy loftowy narzucają pewne rozwiązania, co nie oznacza, że nie mamy tu całkiem szerokiego spektrum wyboru. Nadal dużą popularnością cieszą się drzwi utrzymane w jasnej, białej kolorystyce. Świetnie odnajdą się skrzydła drzwiowe z delikatnym frezowaniem w stylistyce skandynawskiej czy w hygge. Równie dobrze i równie modnie będzie postawić na naturalne wzornictwo, które będzie cieszyć oko naturalnym usłojeniem. Bardzo modne są także drzwi wewnętrzne, których kolorystyka utrzymana jest w szarościach.

Jeśli właśnie stoimy przed wyborem idealnych podłogi oraz drzwi warto wybrać się do renomowanego salonu sprzedaży. Na doradztwo zawsze można liczyć w salonach Grupy Fachowiec. Drzwi i podłogi występują w bardzo szerokiej gamie zarówno kolorystycznej, jak i wzorniczej. Z powodzeniem uda się wybrać idealne rozwiązanie, co więcej dowiemy się na temat wybieranego produktu wszelkich szczegółów dotyczących np. ich pielęgnacji czy wytrzymałości.

Komentarze

2 komentarze

  1. pwn odpowiedz

    Można by artykuł o drzwiach w celi napisać. Może poprosić prokuratora albo policję ? Są blisko tematu…

  2. Klaudia odpowiedz

    Ja nie podążam za trendami, zawsze chciałam mieć parkiet w jodełkę, więc kiedy znalazłam mieszkanie właśnie z taką podłogą wiedziałam, że je kupie. Co prawda nie była w najlepszym stanie, ale pan z parkietluxu doprowadził ją do ładu 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *