Dyrektor przywieziona w teczce?

2016-05-25 3:46:24

Pomimo negatywnych opinii Rady Pedagogicznej, Pracowników Administracji i Obsługi oraz Rady Rodziców, wójt postanowił powołać na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Skrzeszewie osobę, która nie spełnia wymogów jakie postawiono w konkursie do objęcia tego stanowiska. Wszyscy stoją murem za dotychczasowa dyrektorką.

22 kwietnia br. odbył się konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Skrzeszewie. Do konkursu przystąpiły dwie osoby w tym obecna dyrektor – Małgorzata Ścibior. Konkurs, z nieznanych powodów, nie został jednak rozstrzygnięty.

Chcą żeby została
W związku z tym 3 dni później Rada Pedagogiczna Pracownicy Administracji i Obsługi oraz Rady Rodziców złożyli w gminie pismo z prośbą powierzenia funkcji dyrektora szkoły dotychczasowej dyrektorce Małgorzacie Ścibior. Tym bardziej, że pozwalają na to przepisy. Jak ustaliliśmy, wszyscy z rodzicami na czele są z jej pracy bardzo zadowoleni. Cieszy się ona dużym uznaniem i szacunkiem w środowisku szkolnym i lokalnym. Kieruje tą placówką już od 10 lat, a jej praca była zawsze bardzo wysoko oceniana, także przez zewnętrzne organy nadzoru pedagogicznego.

Wójt zignorował opinię
Tymczasem wójt Paweł Kownacki 11 maja br. przysłał pismo, z którego wynika, że zamierza on powierzyć funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej w Skrzeszewie innej osobie – nie związanej ani ze szkołą, ani z gminą Wieliszew. Dlatego wszyscy uznali, że wójt zignorował opinię nie tylko nauczycieli, ale także rodziców i innych mieszkańców. Ich wątpliwości wzbudził także fakt, że popierana przez wójta osoba nie spełniła wymogów formalnych aby ubiegać się o stanowisko dyrektora sąsiedniej placówki oraz wycofała swoją kandydaturę z konkursu na stanowisko dyrektora szkoły w Skrzeszewie.

Kto stoi za tą kandydaturą?
Wójt obecnie przebywa na urlopie w Grecji. W związku z tym mieszkańcy liczą, że do czasu jego powrotu stanowisko dyrektora nie zostanie obsadzone przez osobę, której nie chcą. Do urzędu gminy wpływają tymczasem pisma do wójta i do radnych, z poparciem dla dyrektor Ścibor, a także z zaproszeniem dla wójta na rozmowy. Jak ustaliliśmy pismo z poparciem kandydatury dotychczasowej dyrektorki przysłał np. radny Grzegorz Zbroch, a także sołtys Leszek Klejman wraz z mieszkańcami Kałuszyna. Otrzymaliśmy także informację, że za preferowaną przez wójta kandydatką, która nie spełnia jednak wymagań na tym stanowisku, stoi radna Magdalena Donat.

KAROL STELMACH

toiowo@toiowo.eu

Fot. SP w Skrzeszewie

Komentarze

17 komentarzy

 1. karol odpowiedz

  Pan Piotr nie dostał zlecenia na rozum to i wypisuje dyrdymały. Na zlecenie wójta to w tej gminie nie takie rzeczy robią …………………………………….

 2. zenon odpowiedz

  Ha, ha, ha. Fakt to takie polskie. Krytykować łatwo, a samemu 2 zdania bez błędu napisać się nie udało …. ha ha ha …

 3. Piotr odpowiedz

  Zaczęliście o szkole skończyliście na Radnej. To takie polskie.

  Artykul tez napisany na zlecenie i to przez kogoś kto nie zna poprawnej polszczyzny. Dyrektorka to mówi dziecko w podstawówce a nie dziennikarz.

  Co do dyrekcji to należało sie by usunąć ja ze stanowiska. Brak decyzyjności i brak doświadczenia menedżerskiego. Liczę ze cos sie zmieni bo gorzej byc juz nie moze w tej szkole.

 4. Anna odpowiedz

  Jasiu powiedz, gdzie Pan może Panu majstrowi skoczyć – taka jest puenta waszego gadania.

  1. stajenny odpowiedz

   Aniu ..taka jesteś rozkojarzona , czy spadłaś z konia 😉

  2. Kamil odpowiedz

   A tego, to nie zrozumiałem, może coś więcej …

 5. Kamil odpowiedz

  Prawda, prawda. Może tylko pani Donat popiera koleżankę …

 6. David odpowiedz

  “Wszyscy stoją murem za dotychczasowa dyrektorką.”
  Nieprawda…

 7. Dany odpowiedz

  Macie racje skąd oni to Donatową wzieli.Łaziła przed wyborami i namawiała na jej kandydature.Obiecywała ulicę i jeszcze nie wiadomo co.Wójt to niezły goguś.Widzę że jak się dostał do władzy to dba o swoich kolesiów.Ale myślę że ludzie to wszystko widzą i będą wiedzieli na kogo następnym razem głosować.Szkoda że nie ma takiego forum mieszkańców Skrzeszewa gdzie moglibyśmy wymieniać się różnymi poglądami a takze opisywać dokonania naszych wspaniałych radnych z gebelsem na czele.

 8. Kazimierz odpowiedz

  No i co Pan wójt Pawełek teraz zrobi. Dalej będzie popychał … na to stanowisko swoją protegowaną czy też przejmie się opiniami Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców, personelu szkoły, rodziców i mieszkańców.
  Ciekawe jak uzasadni swój wybór? 🙂

 9. Zosia odpowiedz

  Przeczytałby wójt kodeks etyki pracownika urzędu gminy Wieliszew, potem przepytał z niego swoich podwładnych a na koniec stosował się do niego i rozliczał sumiennie. Ktoś podejrzewany o kolesiostwo-szkodzi wizerunkowi gminy- to go wykopać jak najszybciej a jak sam podejrzewany to chyba rezygancja w funkcji… Jakie to proste:) Szkoda wielka, że na takich łotrów nie ma prawa:(((

 10. Bogdan odpowiedz

  Radnej Donat zajęło 6 lat spełnienie obietnicy wyborczej utwardzenia 500m drogi gminnej. Skąd oni ją wytrzasnęli?

 11. Damian odpowiedz

  Drogi Dany do pogonienia najlepszą formą są wybory. Jak widać ludzie popierają takie układy i układziki bo sami w nich najczęściej są. Przecież metoda uzależnienia od “dawania” czegoś poddanym przez władców działa od wieków. Jak się coś weźmie ( lub załatwi) to później trzeba być wdzięcznym wójtowi czy radnemu za to, że coś załatwił, że coś wybudował, że kogoś zatrudnił itd. O jednym jednak Ci ludzie zapominają to wszystko z naszych pieniędzy. Wyniki tego “gospodarowania” w Gminie Wieliszew widać, aż za bardzo – to blisko 30 mln. zadłużenie. Ale kogo to obchodzi? – waży jest własny interes i bycie w grupie siedzącej “przy korycie”.

  1. Dany odpowiedz

   Masz rację zgadzam się z tobą w 100%.Nie wiem że ludzie tego nie widzą.

 12. Krzysztof odpowiedz

  Bądźcie poważni – co to za sensacja? Moim zdaniem kolesiostwo i dziesiątki pokrzywdzonych lub ogranych w przetargach lub konkursach ludzi to już normalka w tej gminie. Czas najwyższy na działania trzy literowych służby bo nasza prokuratura najwyraźniej nie widzi żadnych problemów.

 13. Marek odpowiedz

  Buhaha

 14. Dany odpowiedz

  Ja to bym tą Panią Donat to z urzędu pogonił nieroba jednego.Niech sobie otworzy szkołę z językiem angilski chociaż i to jej cienko idzie.
  A wójt to chyba na kolejną kadencję już nie zostanie wybrany nierób jeden.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *