Dywany – co warto o nich wiedzieć?

2017-08-08 12:34:01

Praktyka bardzo często pokazuje, że urządzając wnętrze naszego mieszkania nie doceniamy potencjału estetycznego, jaki tkwi w takich przedmiotach, jak dywany. Tymczasem, dobrze dobrane dywany to jeden z najważniejszych elementów wystroju. To właśnie dzięki nim wnętrze może nabrać odpowiedniego charakteru oraz kolorytu. Czym jednak należy się kierować wybierając dywany i czy jedynym kryterium powinno być kryterium estetyczne? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco bliżej.

 

Dywany – jak je wybierać?

Jeżeli zależy nam na tym, aby nasze wnętrze nabrało eleganckiego, klasycznego charakteru, najlepszym rozwiązaniem będą dla nas cienkie, subtelne dywany utrzymane w raczej jasnych barwach. Dla wielbicieli elegancji i szyku w bardziej modernistycznym lub modernistyczno-barokowym wydaniu odpowiednie mogą się okazać takie barwy, jak ciemna czerwień lub fiolet. Dywany utrzymane w takiej kolorystyce znakomicie będą się komponować z takimi elementami, jak na przykład marmurowa posadzka lub marmurowe elementy wystroju. Oprócz tego, ciemna czerwień oraz fiolet bardzo dobrze pasują do wszelkiego rodzaju złotych akcentów, które ostatnimi czasy coraz wyraźniej wracają do mody.

Oczywiście, coś dla siebie znajdą również osoby gustujące w stylu rustykalnym we wszelkich jego odmianach. W takim przypadku, znakomicie sprawdzą się dywany o niecodziennym kroju, które łączą w sobie prostotę z walorami artystycznymi, co jest podstawową cechą wszelkiej sztuki o kierunku rustykalnym. Jednak, jak mówi w rozmowie z nami konsultant sklepu z dywanami Dywante: “Dywany, które dobierzemy do naszego mieszkania, powinny nie tylko harmonizować z ogólnym wystrojem wnętrza lub też stanowić jego dopełnienie, lecz również możliwie jak najlepiej trafiać w nasze indywidualne gusta i preferencje. Jeżeli więc pewien rodzaj dywanów nie wydaje nam się całkiem na miejscu, mimo że prawidłowo komponuje się z ogólną stylistyką naszego wnętrza, może to stanowić znak, że należy jeszcze raz zastanowić się nad tym, jak chcielibyśmy, aby wyglądało nasze mieszkanie”.

Nie tylko walory estetyczne

Warto pamiętać, że dywany to nie tylko istotny element wystroju mieszkania, ale także dość newralgiczna składowa jego wyposażenia. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: z oczywistych względów dywany mogą absorbować między innymi kurz, bakterie, roztocza oraz inne szkodliwe substancje. Czy to oznacza, że najlepiej jest z nich zrezygnować? Absolutnie nie! Należy po prostu wybierać jedynie dywany wykonane z naprawdę wysokiej jakości tkanin, pochodzące od renomowanych producentów. Dzięki temu,oraz dzięki zastosowaniu dobrych środków czystości, utrzymanie dywanu w odpowiedniej kondycji nie będzie stanowić problemu.

Dywany – czy dobre produkty muszą być drogie?

To często spotykane pytanie, na które odpowiedź jest przecząca. Wystarczy, że zamiast dokonywać zakupów w dużych sieciach, które sztucznie zawyżają ceny, będziemy korzystać z mniejszych, lecz cieszących się dobrą renomą dystrybutorów. Dzięki temu będziemy mogli znaleźć towar cechujący się naprawdę korzystną relacją jakości do ceny.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *