Dywany w biurze – jak są wykorzystywane?

2018-02-11 2:03:08

W świecie biznesu najważniejszą rzeczą dającą poczucie komfortu i dobrego samopoczucia może być właśnie dywan. Czasami, jeśli chodzi o planowanie wnętrz w miejscach pracy, dywan albo jest zupełnie pomijany albo kładziony na końcu, jako mało znaczący dodatek. Jednak odpowiedni dywan może mieć znaczący wpływ na wygląd i styl przestrzeni. Może służyć jako ważny punkt wyjścia dla klientów. Pojedyncze dodatki mogą powiedzieć naprawdę wiele o właścicielu firmy i jego pracownikach.

 

 

Biznes i dywany

Istnieje tendencja, że ​​dywan stosuje się tylko w domu. Tak naprawdę wykładziny sprawdzają się w różnych pomieszczeniach. Podczas spotkań biznesowych wypełniają puste przestrzenie czymś interesującym do obejrzenia. Wzmacniają kolory we wnętrzu i pomagają nadać mu odpowiedni nastrój. Wystarczy spojrzeć na kawiarnię albo hotel, aby zobaczyć, jak odpowiednio dobrany dywan nadaje wnętrzu oryginalności i przytulności. Często to, co wiele odwiedzających osób pamięta z takich miejsc to właśnie jego wystrój i dodatki.

Najpopularniejsze typy dywanów w pomieszczeniach biurowych

Nowoczesne wykładziny dywanowe idealnie pasują do pomieszczeń biznesowych, nadając im indywidualny charakter. W restauracjach można spotkać się z dywanami orientalnymi, kuszącymi zagranicznymi wzorami i luksusem. Z kolei w niektórych biurach kładzie się nacisk na kreatywność, dlatego też coraz częściej firmy inwestują w wykładziny o geometrycznych kształtach i rzucających się w oczy kolorach. Często połączone z niesymetrycznymi meblami, tworzą środowisko, które idealnie pobudza umysł do myślenia. Jaskrawe barwy z reguły rozpraszają uwagę, dlatego sprawdzają się w bardzo ruchliwych miejscach, np. jak biurowa jadalnia. Takie otoczenie pomaga się odstresować i na chwilę zapomnieć o zawodowych obowiązkach.

W związku z zastosowaniem dywanów w pomieszczeniach biurowych, powstał nowy trend stosowany w kreatywnych, rozwijających się firmach. Tematyczne wnętrza, nawiązujące do firmowych haseł albo konkretne przestrzenie przeznaczone do czerpania pomysłów i odpoczynku stały się motywem przewodnim w wielkich koncernach w branży IT. Odchodząc tym samych od standardowego podejścia i wystroju wnętrz. Szare lub białe pomieszczenia z zimnymi skórzanymi meblami przekształciły się w przytulne wnętrza, przypominające domowe zacisze. Kanapa z kolorowymi poduszkami czy miękkie fotele rodem wyjęte z babcinych sypialni nie powinno już dzisiaj nikogo dziwić.

W jaki sposób zastosować dywan w pracy?

Pokoje biurowe cechują się zazwyczaj sztywnymi zasadami w projektowaniu. Monochromatyczność bierze górę. Nudne szare bądź czarne wykładziny królują w większości pomieszczeń biurowych. Za wszystkim stoi praktyczność zastosowania. Jednobarwne dywany nie zaburzają harmonii wnętrza i nie przyciągają uwagi klientów. Osoby skupiają się na tym, co najważniejsze, czyli sprawach biznesowych. Spójność we wnętrzu stanowi również o cechach firmy i krążącej o niej opinii na rynku. Zazwyczaj meble czy inne dodatki są wysokiej klasy i pochodzą od znanych projektantów. Niestety spójne pomieszczenie są również w wielu przypadkach chłodne w odbiorze i pozbawione emocji. Dlatego też zastosowanie wyrazistego dywanu pomoże dodać pozytywnych emocji do wnętrza i nadać mu przytulności. Innymi sposobem, aby urozmaicić miejsce pracy jest chociażby użycie wykładziny o ciekawym, ale nienarzucającym się wzorze.

Dywany są często wykorzystywane do tego, aby wnętrza wydawały się przytulne, co jest ważne, jeśli chodzi o psychologię pewnych rozwiązań – takich jak siedzenie w recepcji, gdy czeka się na ważną wiadomość lub rozmowę o pracę. Dywany wełniane to najlepszy wybór dla różnych wnętrz. Są łatwe w czyszczeniu, mają właściwości antyalergiczne i idealnie pochłaniają wilgoć. Do tego występują w wielu kolorach i wzorach.

Wykładzinę można użyć również, aby oddzielić obszar w miejscu pracy, takie jak miejsca siedzące czy pomieszczenia jadalne oraz foyer.

Stosując dywan w pracy trzeba najpierw zdecydować o wystroju całego wnętrza. Zaplanowanie rozmieszczenie wszystkich rzeczy w pokoju ma duże znaczenie podczas wyboru odpowiedniej wielkości i kształtu dywanu. Warto rozważyć czy wykładzina będzie wypełniała całe wnętrze czy tylko jego część. Nie można zapomnieć, że tak ruchliwe miejsca jak pomieszczenia biurowe są ciągle użytkowane. Zastosowanie podkładek antypoślizgowych uchroni nas przed niekontrolowanym upadkiem a dobrze przytwierdzenie dywanu do powierzchni podłogi zapobiegnie potykaniu się o wystające kanty wykładziny.

Komentarze

1 komentarz

  1. Małgorzata odpowiedz

    Ja powiem, że jak mieliśmy robiony projekt biura (P. Kolasińska z Częstochowy go nam wykonywała) to byłam sceptyczna jak zobaczyłam dwa dywany w geometryczne kształty. Ale teraz robią furorę i naprawdę mnóstwo klientów odwiedzających nasze biuro mówi nam, że są piękne, gdzie kupiliśmy itd. Dlatego warto posłuchać czasami fachowca takiego jak p. Natalia Kolasińska właśnie – zwraca się 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *