DZIEJE SIĘ U NAS… Rankingowe żniwa…

2018-05-06 8:43:47

Nasze miasto otrzymało kolejną nagrodę w jakimś samorządowym rankingu. I być może wszyscy powinniśmy się cieszyć.

Jest jednak jedno ale…, My tu mieszkamy i najlepiej wiemy jak wygląda nasza rzeczywistość. Mniejsza z tym, że nagrody przyznawano na podstawie danych finansowych z 2016 r., albo że przyznający je Kongres oznaczony był jako IV, a nagrody przyznał już VI Kongres, ważniejsze jest, że Kapituła przyznająca nagrodę w ogóle nie pochyliła się nad problemami z jakimi borykają się mieszkańcy Legionowa jak: zatrute powietrze, ciągłe dogęszczenia zabudowy, kłopoty z parkowaniem czy też korki i brak odpowiedniej ilości przepraw przez tory kolejowe.
A więc skąd ta nagroda? – Do odpowiedzi na to pytanie może przybliżyć nas informacja, że właśnie rozpoczął się okres konkursów, rankingów i turniejów. W tym czasie każdy niemal samorząd będzie mógł otrzymać jakąś nagrodę. – Kryształ, perłę, szmaragd, czy też diament samorządu, a potem pochwalić się swoim wyborcom. Nie powinno też nikogo dziwić, że okres ten przypadkiem zbiegł się z nadchodzącymi na jesieni wyborami samorządowymi.
W końcu na potrzeby samorządów, które dysponują olbrzymimi środkami i które dają prace milionom ludzi, działa cały przemysł producentów pucharów, dyplomów, gadżetów i innych samorządowych nagród. A także przemysł organizujący szkolenia, konferencje i samorządowe kongresy.
Nawet do naszej skromnej redakcji dotarł dziś mail, że właśnie ogłoszono promocję na zgłoszenia do kolejnego ogólnopolskiego kongresu „kamieni szlachetnych” samorządu. Czytamy tam, że obecnie obowiązuje cena promocyjna 199 zł za zgłoszenie, a po 30 kwietnia cena ta będzie wynosić 399 zł. Zapewne dla tych, którzy chcą stanąć na podium będą później jeszcze jakieś dopłaty.
Jednym słowem, organizatorzy samorządowych rankingów do wyborów mają żniwa…

ML

Komentarze

1 komentarz

  1. Ela odpowiedz

    Mamy najpiękniejsze od lat “słońce Legionowa” i stąd ta nagroda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *