DZIWIĘ SIĘ… Brak konsekwencji władz ws. pandemii

2020-10-13 9:52:20

Wirusolodzy i inni fachowcy przestrzegali przed wakacjami, że to jeszcze nie koniec. Mówili o możliwości wzrostu liczby zakażeń na jesieni. Jak się jednak okazuje, mało kto ich słuchał

Ludziom nie ma się co dziwić, wszyscy byli już zmęczeni wprowadzanymi restrykcjami i ograniczeniami. A więc, kiedy tylko zniesiono większość zakazów, tłumnie ruszyli nad morze, w góry, na wesele i gdzie tylko mogli, albo gdzie ich zapraszano i namawiano. Wydaje się jednak, że władze, które miały dostęp do wszelkich informacji o pandemii i na których spoczywa obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, powinny zachować więcej rozsądku.

Tymczasem jak czytamy w internecie, przedstawiciele władz zamiast dawać innym dobry przykład, sami łamią rozmaite zalecenia i zakazy. Chociażby pokazują się publicznie bez maseczek ochronnych, dając pretekst do podobnych zachowań innym. A szczególnie tym, którzy nie wierzą w ogóle w istnienie koronawirusa, pandemii i jeszcze kilku oczywistych dla większości rzeczy… . Tak właśnie paradował jeden z naszych lokalnych włodarzy podczas sportowej imprezy w Arenie.

Przejawem braku rozsądku wydaje się też zapowiedź organizacji festiwalu food trucków, uruchomienia targu staroci w Legionowie, akurat w momencie, kiedy pandemia przybrała na sile i niemal codziennie odnotowujemy rekordy liczby nowych zakażeń. W Legionowie również, w jednym z domów opieki pojawiło się wielkie ognisko zakażeń, niemal codziennie docierają też informacje o zakażeniach w kolejnych szkołach i innych placówkach. Wcześniej kiedy sytuacja wydawała się opanowana, władze konsekwentnie odmawiały mieszkańcom uruchomienia legionowskiej Rupieciarni. Teraz natomiast, w najmniej jak się wydaje bezpiecznym momencie, postanowiły umożliwić ludziom większą ilość kontaktów.
Oby tylko decyzja ta nie spowodowała jeszcze bardziej negatywnych skutków.

Maciej Lerman

Komentarze

1 komentarz

  1. Iwona odpowiedz

    Władze są niekonsekwentne, spóźnione z decyzjami i nieprzygotowane na pandemię. Identycznie te państwowe i te legionowskie. Chaos i brak adekwatnych działań.

    I trzeba tez wspomnieć o Sanepidzie, może i mają dużo więcej roboty ale nie widać żeby szczególnie przejmowali się swoimi obowiązkami… Sami nie szukają zakazonych, tylko czekaja jak sie do nich zgłoszą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *