DZIWIĘ SIĘ. Mistrzowie świata

2016-07-13 1:48:55

Nie chodzi oczywiście o piłkarzy czy innych sportowców, ale o nasze władze miasta. Jeśli chodzi o nietrafione czy też źle zaplanowane i źle wykonane inwestycje, nie mają bowiem sobie równych. Okazuje się, że potrafią oni zrobić takie rzeczy, jakie innym nie przyszłyby nawet do głowy.

Dowiedziałem się właśnie, że kładka nad torami kolejowymi, która powstała w miejscu zamkniętego przejazdu została źle zaprojektowana i do użytku dopuszczona jest tylko warunkowo. Aby mogła dalej działać, konieczne będzie dobudowanie wind, które w projekcie nie były przewidziane. Ich funkcję miały bowiem przejąć długie łącznie na 320 m pochylnie. Teraz okazuje się, że pochylnie te, wcale nie były potrzebne. Wykonanie ich pochłonęło za to lwią część całej inwestycji kosztującej podatników 3 mln zł.

Trzeba przypomnieć, że na tej samej trasie kolejowej relacji Warszawa-Gdańsk wszelkie obiekty takie jak przejścia dla pieszych, wiadukty i dworce buduje z własnych środków sama kolej. Tylko u nas w Legionowie, w dodatku nie tylko za budowę, ale także za eksploatację zarówno dworca jak i kładki muszą płacić mieszkańcy.

Najwyraźniej nasze władze albo nie potrafiły przekonać kolejarzy, że w Legionowie potrzebna jest większa ilość bezkolizyjnych przepraw przez tory i jakiś mały dworzec, albo po prostu ich nie przypilnowały. Z wypowiedzi przedstawicieli PKP wynika natomiast, że współpraca z naszymi władzami bardzo im się podobała. Jak mówili, w przeciwieństwie do innych miejscowości, u nas niczego od nich właściwe nie chciano i nie było wobec nich większych wymagań.

Niestety efekty tej beztroski władz codziennie odczuwają mieszkańcy, albo stojąc w korkach, albo nadrabiając kilometry, gdy usiłują pieszo przedostać się na drugą stronę linii kolejowej.

Niektórzy zachodzą nawet w głowę, jak to możliwe, że nasi włodarze są tak bardzo krótkowzroczni i nieporadni, jeśli chodzi o publiczne inwestycje. W końcu, gdy chodzi o zabezpieczenie sobie dostatniego bytu wykazują się często, nie tylko nadzwyczajną przedsiębiorczością ale także wyjątkowym sprytem. Myślę, że to nie przypadek, ale po prostu mistrzostwo świata…

ML

Komentarze

2 komentarze

 1. Daro odpowiedz

  Aby daleko nie szukać. Jaktorów mała 5 tyś miejscowość znajdująca się zaraz za Grodziskiem Mazowieckim na zmodernizowanej trasie do Łodzi
  I w tej małej miejscowości kolej za własne pieniądze wybudowała tunel dla samochodów, podziemne przejście na perony które zastąpiło niebezpieczne przejście naziemne przez tory oraz ..wiadukt
  Tak to wszystko w jednej małej miejscowości
  Do tego przejście podziemne na perony wyposażone jest w pochylnie które doskonale zdają egzamin, bez żadnych wind
  Jak powinno wyglądać przejście podziemne zapraszam do Grodziska Mazowieckiego
  Przejście podziemne z zadaszonym wyjściem gdzie ustawione są ławki, przejście wyposażone w wyświetlacze, z monitoringiem z działającymi windami, na schodach położona jest szyna dla rowerów
  Proszę da się ????
  Mieszkańcy twierdzą że to co zrobiono to zasługa super burmistrza Grodziska Mazowieckiego oraz kogoś z władz PKP
  Dlaczego takich ludzi zabrakło w Legionowie ????

 2. Irek odpowiedz

  A perła samorządu narzeka na kontrole w pracy… Zamiast prezentować w propagandowym biuletynie fochy rozkapryszonego księciunia, może czas najwyższy złożyć rezygnację i zachować resztki godności, skoro praca przestała się podobać i tak bardzo dokucza? To jest po prostu śmieszne i… żałosne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *