Faktoring i fakturowanie online – jak usprawnić pracę swojej firmy?

2019-06-19 6:45:20

Jeżeli jesteś właścicielem firmy, z pewnością dobrze wiesz, jak dużo czasu zajmuje wypełnianie rozliczeń, wystawianie rachunków i faktur czy pozostałe zadania związane z prowadzeniem księgowości. Na szczęście możliwe jest skorzystanie z wielu rozwiązań ułatwiających tę pracę, na przykład faktoringu czy fakturowania online.

 1. Księgowość online

 2. Wystawianie faktur online

 3. Faktoring

 4. Zarządzanie magazynem

 5. Dlaczego warto skorzystać z usług online dla firm?

Księgowość online

Księgowość online to świetne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy rozliczają się na podstawie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów. Program umożliwia wygodne wypłacanie należności dla pracowników, wypełnianie deklaracji podatkowych czy wystawianie dokumentów sprzedaży, a także posiada wiele innych, przydatnych funkcji.

Wystawianie faktur online

Jeżeli posiadasz mikro lub małe przedsiębiorstwo, wystawianie faktur online to bardzo wygodna opcja. Możesz w ten sposób łatwo i szybko stworzyć dokument, który jest estetyczny, czytelny i w pełni zgodny ze standardami prawnymi, a następnie wysłać go do klienta. Fakturowanie online umożliwia też proste dodanie dokumentu sprzedaży w formie elektronicznej do ewidencji prowadzonej w firmie.

Faktoring

Faktoring jest usługą abonamentową dla przedsiębiorców. Podmiot oferujący faktoring sam opłaca fakturę firmie, a następnie ściąga należność od klienta. To niezwykle wygodne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy często wystawiają faktury z odroczonym terminem płatności, a jednocześnie zależy im na utrzymaniu płynności finansowej.

Zarządzanie magazynem

Bardzo wygodną usługą online dla przedsiębiorców jest program umożliwiający wygodne zarządzanie magazynem. Dostępne są tam przydatne funkcje, takie jak ewidencja towarów, stworzenie bazy asortymentu i kontrahentów, wystawianie dokumentów sprzedaży, możliwość wykonania inwentaryzacji czy drukowanie i wysyłanie dokumentów magazynowych.

Dlaczego warto korzystać z usług online dla firm?

Usługi takie, jak fakturowanie online, księgowość w Internecie czy programy do kontrolowania stanu magazynów, umożliwiają przedsiębiorcom zmniejszenie ilości czasu potrzebnego na zarządzanie firmą. Dzięki temu możesz lepiej skupić się na innych zadaniach związanych z prowadzeniem biznesu, na przykład na prowadzeniu działalności marketingowej czy szkoleniu kadry pracowniczej. Poza tym, usługi dla firm online oferowane przez profesjonalistów to gwarancja prawidłowo tworzonej dokumentacji i pełnej zgodności z prawem.

undefined

 

Komentarze

3 komentarze

 1. Pinokio odpowiedz

  Faktoring tak, z jednym ale – wybierzcie zaufanego faktora. Z mojej strony mam dobre doświadczenia z Bibby Financial Services, faktora trzeba dokładnie sprawdzić, pamiętajcie.

 2. piko odpowiedz

  Fakturowanie online to juz mamy od dawna. Faktoring też już od roku z nfg ciągnę. Także artykul troche spóźniony.

 3. AOW Faktoring odpowiedz

  Faktoring nie musi być usługą abonamentową. Pozabankowe firmy oferujące tą usługę dla MŚP wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i dają możliwość sfinansowania pojedynczej faktury, a nawet tylko jej części.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *