Facebook

FELIETON. Dlaczego kręcą?

2015-07-01 9:55:40

Nawet dziecko wie, że kręcą wyłącznie ci, którzy mają coś do ukrycia. Kręcenie, milczenie, niedopowiedzenia, nie odpowiadanie na pytania to postawy, które mogą wzbudzić podejrzenia, iż nasz rozmówca w najlepszym wypadku nie jest z nami szczery. Mogą także powstać obawy, że nie ma on czystych intencji albo chce ukryć coś czego powinien się wstydzić.

Od dłuższego czasu my, a także inne gazety mamy problemy z uzyskaniem informacji o działalności gminnej spółki o nazwie KZB sp. z o.o. Choćby informacji o kosztach utrzymania Areny i innych obiektów sportowych. Albo informacji o prywatnej inwestycji na publicznym terenie zarządzanym przez KZB przy stadionie miejskim.

MACIEJ LERMAN
mlerman@tio.com.pl

Prywatna spółka Milenium, której jednym z właścicieli jest żona znanego aktora i honorowego obywatela miasta, ma tam sobie zbudować centrum sportowo-szkoleniowe. Jednak na jakich warunkach udostępniono jej ten teren nie chcą wyjawić ani urząd miasta ani gminna spółka. KZB spółka z o.o. powstała w wyniku przekształcenia Komunalnego Zakładu Budżetowego i jednocześnie przejęła cały wielomilionowy majątek, którym zarządzał zakład budżetowy. Są to budynki wszystkich publicznych szkół i przedszkoli, targowisko, Arena Legionowo i obiekty istniejące przy stadionie, place zabaw, działki, lokale mieszkalne, budynki mieszkalne oraz lokale usługowe na wynajem. Ukrywanie przez KZB informacji o swojej działalności jest dziwne i niepokojące. W końcu 100% właścicielem tej spółki jest Gmina Legionowo, a więc wszyscy mieszkańcy, a prawa właścicielskie wykonuje w ich imieniu prezydent miasta, Tym nie mniej KZB twierdzi, że nie musi nas informować, a Urząd Miasta Legionowo zasłania się formułą, iż KZB jest spółką prawa handlowego, posiadającą własny zarząd i samodzielnie realizującą swoje zadania. Wszyscy oni zapomnieli chyba, że nie jest to jakaś prywatna spółka działająca przede wszystkim dla zysku ale spółka mająca realizować publiczne zadania, a także zarządzająca wielomilionowym publicznym majątkiem, który dostała w użytkowanie. Dlatego nasuwa się pytanie, czy spółka ta powstała właśnie po to, aby władze miasta mogły ukryć różne swoje działania przed mieszkańcami.

MACIEJ LERMAN

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *