FELIETON. Nowa Piątka PiS

2019-03-11 9:18:47

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada, że Polska musi być w Europie pod każdym względem. Szczególnie zaś Polacy potrzebują poziomu życia i wynagrodzeń porównywalnych z zachodnioeuropejskimi. To jest nasz cel, to jest nasz główny interes w Europie


Już w pierwszych 3 latach rządów dzięki uszczelnieniu podatków i znakomitemu rozwojowi gospodarki zrealizowaliśmy nie tylko nasze obietnice wyborcze (m.in. obniżenie wieku emerytalnego, Rodzina 500+ i wiele innych), ale także zadbaliśmy o rekordowo niski poziom deficytu budżetowego, a dług publiczny spadł po raz pierwszy od 10 lat do poniżej poziomu 50% PKB. Rząd PiS jest pierwszym tak wiarygodnym rządem od dziesiątek lat. Poprzednie rządy PO-PSL były przecież przykładem braku realizacji obietnic. Nie było np. obiecywanych obniżek podatków, była za to zupełnie niezapowiadane: grabież pieniędzy z OFE i podniesienie wieku emerytalnego.

Już w kwietniu 2018 premier zapowiedział kolejne reformy, zwane Piątką Morawieckiego. Wszystkie elementy tej piątki zostały w niespełna rok już zrealizowane przez rząd i parlament. Mamy więc mniejszy ZUS dla małych firm, obniżony do 9% CIT dla małych i średnich firm, wyprawka 300 zł dla uczniów, programy Senior+ i Dostępność+ a także nowy Fundusz Dróg Samorządowych. Co zapowiedzieliśmy to wdrożyliśmy, przyjęliśmy projekty ustaw, rozporządzeń, zabezpieczyliśmy pieniądze w budżecie. Pokazujemy po raz kolejny Polakom, że uczciwe rozliczanie się z obietnic jest możliwe, że wiarygodność w polityce jest możliwa.

W lutym 2019 przyszedł więc czas na kolejne dobre działania, zapowiedzieliśmy więc Nową Piątkę PiS, którą media nazwały już Piątką Kaczyńskiego. To po pierwsze rozszerzenie programu Rodzina 500+ na wszystkie dzieci bez wyjątku, chcemy jeszcze bardziej zachęcić Polaków do dzietności. Po drugie to inwestycja w młodych, którzy do 26. roku życia nie będą płacili podatku dochodowego. Chcemy by większa część ich zarobków trafiała do ich kieszeni, aby mogli planować swoje życie i założenie rodziny w Polsce. Po trzecie obniżymy koszty pracy dla wszystkich pracowników, tak, aby każdy z nich otrzymywał większe wynagrodzenie netto. Po czwarte wspomożemy emerytów poprzez wypłatę tzw. 13-tki w wysokości 1100zł. Po piąte przywrócimy liczne połączenia autobusowe w Polsce, przekażemy na ten cel rządowe środki samorządom. Wszystkie te propozycje są dobrze przemyślane i policzone, bilansują się w budżecie. Wszystkie one będą powodowały, że Polakom będzie się żyło dostatniej, wpłyną także pozytywnie na rozwój gospodarczy.

Piotr Uściński

Komentarze

1 komentarz

  1. zniesmaczony odpowiedz

    Normalnie kraina miodem i mlekiem płynąca! Fajnie za kilka lat nie będzie trzeba już w ogóle pracować bo będzie tak dobrze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *