Facebook


FORMUŁA 4. Mistrz Polski z Chotomowa

2015-09-18 11:06:54

W dniach 12-13 września br w ramach Mistrzostw Europy Formuły 4 odbyły się trzecie i zarazem ostatnie eliminacje Międzynarodowych Mistrzostw Polski w klasie GT15.

Przypomnijmy, tajemnicze GT15 oznacza klasę łodzi wyścigowych wyposażonych w silniki czterosuwowe o mocy 15 KM i rozwijających prędkości dochodzące do 70 km/h. Nasz młody zawodnik, zaledwie 10 letni tegoroczny debiutant w tej klasie – Jakub Rochnowski z Chotomowa pod Warszawą reprezentujący Wojskowy Klub Sportowy Zegrze, po trzech zwycięskich kwalifikacjach został Mistrzem Polski GT15.

Ambitny motorowodniak zdystansował rywali i z dorobkiem 2700 pkt był niekwestionowanym liderem. W klasie młodzieźowej w 2015 roku wzięło udział 6 zawodników. Jednak doskonałe przygotowanie łodzi oraz widoczny talent Kuby pozwoliły na zdobycie mistrzostwa. Przed zespołem rajdowym kolejny sezon w 2016 tym razem w kadrze narodowej co pozwoli na starty w zawodach za granicą oraz udział w Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata w klasie młodzieźowej. Trzymamy kciuki za wschodzącą nadzieję sportów motorowodnych i obiecujemy informować o wynikach.

Jakub Rochnowski na co dzień jest uczniem V klasy szkoły podstawowej w Chotomowie. Oprócz zamiłowania do szybkich łodzi motorowych, którą zaszczepił mu tata od 2 lat trenuje pływanie w znanym klubie UKS Delfin w Legionowie. W tej dziedzinie sportu również odnosi sukcesy. W 2015 roku zdobył srebrny medal w powiatowych zawodach pływackich szkół podstawowych. Jego pasją jest sport i gry komputerowe na które niestety – albo na szczęście – ma coraz mniej czasu.

Oprac. red

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *