Facebook


Fotopułapka na złodzieja – przegląd urządzeń

2017-08-22 11:10:43

Monitorowanie dużych, otwartych przestrzeni, to nie lada wyzwanie. Jak się zatem uchronić przed kradzieżą na przykład materiałów budowlanych lub płodów rolnych? Można skorzystać z rozwiązania sprawdzonego przez leśników i straż graniczną, czyli fotopułapek. Te urządzenia sprawdzą się nawet w bardzo trudnych warunkach.

 

 

Jak działają fotopułapki?

Rejestracja obrazu na zewnątrz wymaga od urządzenia specyficznej konstrukcji odpornej na działanie czynników atmosferycznych. Fotopułapki wytrzymują więc i silne mrozy, i upały. Dodatkowo bardzo często rejestrują obraz w miejscach trudno dostępnych. Większość fotopułapek ma długi czas działania w trybie czuwania. Niektóre modele są wyposażone również w ogniwa fotowoltaiczne – energia z nich wydłuża czas pracy urządzenia.

Najważniejszy w fotopułapce jest jednak detektor ruchu – to on uruchamia rejestrowanie obrazu. Wybierając model urządzenia powinno się zatem sprawdzić, do jakiej odległości działa czujnik. Skuteczna ochrona wymaga też, aby monitorować teren również w nocy. Dlatego też fotopułapka na złodzieja wyposażona jest w diody podczerwieni.

Najciekawsze modele – fotopułapka na złodzieja

Omówimy teraz najciekawsze urządzenia do monitorowania terenu, dostępne na http://www.alfatronik.com.pl/fotopulapki-c-10_132.html. Fotopułapka na złodzieja powinna być dostosowana do naszych wymagań. Tym bardziej, że koszt zakupu nie jest niski i wynosi minimum 1 200 złotych. Wydatek ten jednak całkowicie się opłaci, jeśli unikniemy w ten sposób kradzieży lub aktów wandalizmu. A w razie wystąpienia takich zdarzeń znacznie łatwiej będzie nam znaleźć sprawcę.

Zaczniemy od najbardziej ekonomicznego modelu, którym jest fotopułapka HD TV-68M (na zdjęciu) z modułem GSM, właśnie za około 1 200 złotych. Czas pracy urządzenia w trybie czuwania to około 2 miesięcy. Oświetlacze podczerwieni umożliwiają obserwację obrazu w nocy z odległości około 30 metrów. Dodatkowo fotopułapka ma moduł GSM, czyli zarejestrowany materiał może być od razu wysłany na wskazany numer telefonu lub adres e-mail. Żadne zdarzenie z obserwowanego terenu nam zatem nie umknie.

Inny model, fotopułapka HD TV-63M z modułem GSM, kosztuje około 1 500 złotych. Czas pracy tego sprzętu wynosi jednak aż do 6 miesięcy. Ta fotopułapka na złodzieja może więc pomóc nam chronić cały teren na przykład przez całe wakacje lub też całą zimę. To dobre rozwiązanie zwłaszcza dla trudno dostępnych terenów.

W tym przypadku mamy też aż trzy czujniki ruchu, dzięki czemu wszystkie zdarzenie będą odnotowane. Mamy również możliwość wydawania komend za pośrednictwem SMS, co znacznie ułatwia sterowanie. Filmy lub zdjęcia również tutaj mogą zostać przesłane od razu pod wskazany adres e-mail lub numer telefonu. Podczerwień jednak działa na mniejszą odległość – teren będzie oświetlony w granicach 20 metrów od fotopułapki.

Ciekawych propozycji jest jeszcze więcej – jest zatem w czym wybierać. Fotopułapki są świetnym rozwiązaniem i skuteczną metodą na zapewnienie bezpieczeństwa danego miejsca. To idealne urządzenie dla wszystkich, którzy na przykład rozpoczęli budowę na nieogrodzonym terenie lub mają działkę za miastem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *