Gdzie szukać pomocy, kiedy nie zostało mi wypłacone odszkodowanie?

2017-07-28 11:55:40

Kwestia związana z szeroko rozumianymi odszkodowaniami, to temat stary jak świat. Musimy jednak wiedzieć, że firmy ubezpieczeniowe, zawsze robiły i będą robić wszystko, aby tylko tego odszkodowania nie wypłacać. Jak zatem bronić się przed tego typu praktykami? Na co w sposób szczególny musimy zwracać uwagę, jeśli mowa o wypłacaniu nam należnego odszkodowania? To pytania, z którymi boryka się bardzo wiele osób, podobnie, jak bardzo dużo osób zupełnie nie wie, na co w tym aspekcie należy zwracać uwagę. Poniższy artykuł, w znaczącym stopniu przybliży państwu tę właśnie kwestię.

Przede wszystkim – pełna dokumentacja

To od czego musimy zacząć, to skompletowanie pełnej dokumentacji, która będzie potwierdzała to, że faktycznie doszło do takiego a nie innego zdarzenia i, że faktycznie należy nam się odszkodowanie z tego tytułu. Warto jest jednak zaznaczyć, że skompletowanie takiej dokumentacji, wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się nam wydawać. Warto jest zatem zadbać o to, aby była ona możliwie jak najbardziej kompletna i dokładna. Wówczas, mamy całkiem solidną bazę do tego, aby faktycznie uzyskać należne nam odszkodowanie. To jednak nie jest wszystko, co będzie miało dla nas znaczenie.

Wybierz dobrego prawnika

Pisma urzędowe czy z zakładu ubezpieczeń, to dla nas nierzadko czarna magia. Niewiele osób wie, na co zwrócić uwagę, czytając takie pismo. Nie każdy z nas ma też świadomość tego, jak należy na tego rodzaju pisma odpowiadać. Dobrze jest zatem mieć na podorędziu prawnika, który będzie w stanie skrupulatnie takie pismo przeanalizować i poradzić nam, co w zaistniałej sytuacji powinniśmy zrobić. Zazwyczaj, rozwiązań jest kilka. Warto jest mieć jednak na uwadze to, aby wybierać takie rozwiązanie, które faktycznie okaże się dla nas najlepszym z możliwych. Z pomocą dobrego prawnika, wybranie takowego, nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Aby jednak dowiedzieć się czegoś więcej na ten właśnie temat, zobacz więcej w tym miejscu. Z pewnością ta strona okaże się pomocna w poszerzeniu twojej wiedzy na temat odszkodowań. Zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach należy być przygotowanym na wszystko.

Komentarze

2 komentarze

  1. Garnek odpowiedz

    Dokładnie, warto korzystać z czyichś usług w takich sytuacjach! Ludzie płacą za lekarzy, za architektów wnętrz, to dlaczego by nie mieli zapłacić za dobrego prawnika? Nie rozumiem jak ktoś się oburza na płacenie kancelariom prawnym, które pomagają w uzyskaniu odszkodowań. To normalna usługa jak każda inna. Nie traci się na tym, a można nawet zyskać. Ja na przykład osobiście polecam Refundo z Gdyni, mam własną działalność i podczas wykonywania obowiązków poważnie się zraniłam, bez problemu odzyskałam pieniądze za czas, kiedy nie mogłam pracować. Nie ma co się unosić honorem, warto zapłacić za pomoc

  2. Roman odpowiedz

    Poszkodowani często godzą się na warunki ubezpieczalni nie, tak jak napisane jest powyżej firma ubezpieczeniowa chce wypłacić jak najniższe odszkodowanie. Dokonują szybkiej wypłaty rekompensaty po to by “udobruchać” poszkodowanego, całe szczęście o wyższe odszkodowanie można walczyć na kilka wstecz od zaistniałego zdarzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *