Gdzie szukać pomocy w przygotowywaniu się do matury?
2022-06-17 10:53:36
Lekcje indywidualne
Matura podstawowa to 3-częściowy egzamin z zakresu matematyki, języka polskiego oraz języka obcego. Dodatkowo często uczniowie podchodzą do rozszerzonych przedmiotów, aby uzyskać punkty warunkujące dostanie się na listę studentów wymarzonego kierunku i uniwersytetu. Niezależnie od stopnia trudności matury, aby się do niego przygotować, można skorzystać z korepetycji.
Korepetycje z danego przedmiotu mogą być ogólne lub nakierowane na zadania maturalne. Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń z korepetytorem. Należy pamiętać, aby takie spotkania rozpocząć odpowiednio wcześnie. Dzięki temu można spokojnie rozłożyć cały materiał w czasie. Korepetycje są doskonałym pomysłem nie tylko dla osób, które mają problemy z przyswojeniem programu, ale również dla tych, którzy chcą systematycznie uczyć się i szlifować swoją wiedzę.
Pomoc można również znaleźć w księgarni
Przygotowywać się do matury można także samodzielnie. Wystarczy zajrzeć do księgarni i skorzystać z wielu proponowanych pozycji, które dedykowane są maturzystom z różnych przedmiotów. Dostępne są repetytoria, które pomagają w powtórce materiału i ugruntowaniu wiedzy. Stanowią pigułkę wiedzy z zakresu całej dotychczasowej nauki, głównie szkoły średniej. Po powtórce warto sprawdzić swoją wiedzę i rozwiązać próbne zadania, które zweryfikują braki w przyswojonym materiale. Dla ułatwienia najlepiej skorzystać z książek, które posiadają klucz odpowiedzi, aby można było samemu sprawdzić odpowiedzi.
W księgarniach znaleźć można wiele ciekawych pozycji, które można samodzielnie przestudiować w domu. W przygotowaniach do egzaminu pomoże seria “Teraz Matura”, która jest zgodna z obowiązującą podstawą programową. Seria ta to nie tylko książki i podręczniki, ale również wiele interesujących i przydatnych materiałów znajdujących się na platformie online – arkusze maturalne, pomoce w formie fiszek, krótkie wskazówki egzaminacyjne, a nawet materiały przystosowane do ćwiczeń z zakresu matury ustnej.
2 komentarze
Może na policji i prokuraturze poszukać pomocy ? Podobno są powołani do służenia ludziom.. Ale czy aby na pewno ?
PWN podlecz się na nogi, na głowę za późno