Gdzie w Warszawie warto zamówić dietę pudełkową?

2019-07-15 2:10:57
Moda na dietę pudełkową opanowała całą Polskę. Zgodnie z szacunkami, w kraju działa już ponad 300 firm oferujących catering dietetycznych, a w samej stolicy zjadanych jest codziennie około 20 tysięcy zestawów gotowych posiłków. Usługa, do niedawna postrzegana jako ekskluzywna i zarezerwowana wyłącznie dla gwiazd telewizji, zdobywa coraz szersze grono zwolenników wśród osób ceniących swój czas i chcących zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze. Nikogo nie dziwi już dziś widok kolegi z pracy, zajadającego się zdrowymi i bilansowymi daniami z pudełka. Jak jednak znaleźć odpowiednią dietę z dostawą w Warszawie? Czym kierować się przy wyborze cateringu dietetycznego?

 

Dieta pudełkowa i jej zalety

Współczesny tryb życia często sprowadza się do długich godzin spędzonych w pracy i na mieście. Wielu z nas, szczególnie w zabieganej Warszawie, brakuje czasu i chęci na codzienne planowanie jadłospisu, zakupy w sklepach spożywczych i przygotowywanie pełnowartościowych posiłków. W takiej sytuacji kuszą najszybsze rozwiązania, a więc jedzenie fast-foodów i gotowych mrożonek. Oparta o nie długotrwała dieta jest niezdrowa i kaloryczna, co odbija się negatywnie na naszej wadze, odporności i ogólnym samopoczuciu. Na szczęście, z pomocą przychodzą firmy cateringowe, które każdego dnia, pod same drzwi, dostarczają mieszkańcom stolicy skomponowane na miarę potrzeb i bazujące na wysokiej jakości składnikach posiłki. Dieta w pudełkach stała się doskonałą alternatywą dla ludzi, którzy chcą utrzymać swoje ciało w dobrej formie, ale nie mają czasu na gotowanie i umiejętności do układania zdrowych posiłków.

Rynek diet z dostawą w Warszawie

Fot. TopDieta.pl

Fot. TopDieta.pl

Liczba firm cateringowych w Warszawie i okolicach rośnie z roku na rok. Mieszkańcy stolicy mogą wybierać spośród ogólnopolskich marek, które każdego dnia przygotowują nawet kilka tysięcy zestawów posiłków na całą Polskę, jak również średnich i mniejszych firm o zasięgu regionalnym z liczbą kilkuset czy kilkudziesięciu takich zestawów. Posiłki dostarczane są według indywidualnych zamówień, najczęściej we wczesnych godzinach porannych, na podany adres w obszarze dostawy. Większość firm cateringowych z Warszawy dowozi posiłki do okolicznych miejscowości, takich jak Janki, Marki, Ząbki, Piaseczno, Łomianki czy Konstancin. Taka różnorodność może przyprawić o zawrót głowy. Podpowiadamy zatem, jak odnaleźć się na bogatym rynku diet z dostawą w Warszawie.

Sprawdź również: Dlaczego warto korzystać z diety pudełkowej?

Jak wybrać catering dietetyczny w Warszawie?

Duża liczba firm cateringowych w Warszawie nie ułatwia wyboru właściwej diety z dostawą do domu. Jakim kryterium warto się kierować, by cieszyć się smakiem dostarczanych dań i nie żałować wydanych na nie pieniędzy? Poszukiwania odpowiedniej diety warto rozpocząć od zapoznania się z programami posiłków, oferowanymi przez przygotowujące je firmy. Jedną z nich jest Top Dieta, proponująca swoim klientom jadłospisy oparte na wytycznych dietetyka, włączające lub wykluczające określone składniki z diety. Przy wyborze danego programu, warto mieć na uwadze nie tylko preferencje żywieniowe, ale i cel, jaki chcemy osiągnąć przy pomocy diety. I tak, w przypadku Top Dieta wybierać możemy spośród diet takich jak:

  • Dieta standardowa – skierowana do osób, które chcą zmienić dotychczasowy sposób odżywiania na zdrowszy. Pozwala utrzymać osiągniętą dzięki niej wagę, zapewnić sobie wzrost energii i cieszyć się dobrym samopoczuciem.
  • Dieta wegetariańska – pudełkowa dieta dla osób, które z różnych powodów nie spożywają mięsa. Dania w programie opierają się na produktach roślinnych, częściowo uzupełnianych przez produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak jaja czy mleko. Odpowiednio zbilansowana zapewnia odpowiednią ilość pełnowartościowego białka, niezbędnego przy diecie wegetariańskiej.
  • Dieta wegetariańska z rybami – dieta, w której mięso drobiowe i czerwone zastąpione jest mięsem różnych gatunków ryb. Przygotowywane posiłki bogate są w kwasy tłuszczone omega-3. Sama dieta uważana jest za szczególnie prozdrowotną.
  • Dieta wegańska – dieta nazywana radykalnym wegetarianizmem, polegająca na całkowitym wykluczeniu produktów pochodzenia zwierzęcego. Umiejętnie skonstruowana dostarcza wszelkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Nie bez znaczenia jest też kaloryczność diety pudełkowej, która ma bezpośredni wpływ na powodzenie przyjętego planu żywieniowego. Przy wyborze odpowiedniej diety warto skorzystać z kalkulatora kalorii lub pomocy dietetyka.

Ile kosztuje dieta pudełkowa w Warszawie?

Ceny dziennych zestawów diety pudełkowej w Warszawie wahają się w zależności od firmy, wykorzystywanych składników czy długości umowy abonamentowej. Przykładowo, w Top Dieta koszt diety uzależniony jest od jej kaloryczności. Dostępne są jadłospisy na 1000 kcal, 1500 kcal lub 3000 kcal. Ich koszty oscylują w granicach 56-70 zł dziennie. Całkowity koszt będzie więc uwarunkowany tym, przez ile dni w miesiącu zdecydujemy się korzystać z wybranej opcji. Na specjalnie rabaty – nawet do 15% – liczyć mogą klienci, którzy dokonają zamówienia diety dla całej rodziny (lub dla siebie i znajomych) pod jeden adres. Ciekawym rozwiązaniem są również zestawy testowe, które umożliwiają nam sprawdzenie jakości jedzenia, wielkości porcji czy nawet sposobu, w jaki posiłki są pakowane przed podpisaniem umowy z firmą cateringową.

Artykuł partnera

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *