Facebook

Gdzie założyć najlepsze konto osobiste bez ukrytych opłat?

2017-06-01 10:55:17

Planujesz otworzyć rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w banku, jednak ciągle masz obawy, że nabierzesz się na nieatrakcyjną ofertę? Nie pozwól sobie na takie ryzyko! Wystarczy, że zastosujesz się do porad przedstawionych  w artykule, a na pewno Twój wybór okaże się strzałem w dziesiątkę.

 

Po pierwsze bezpieczeństwo

Stare powiedzenie głoszące, że coś jest pewne jak w banku już dawno straciło na aktualności. Każda instytucja bankowa może w końcu splajtować, a Ty już nigdy nie odzyskasz zdeponowanych środków. Wcale tak jednak nie musi być! Wystarczy, że wybierzesz ofertę konta osobistego w instytucji, która została objęta Bankowym Funduszem Gwarancyjnym (BFG). Wówczas nawet w przypadku upadku banku, kwota do równowartości 100 000 Euro zostanie Ci zwrócona.

Zwróć także uwagę na to, czy bank stosuje odpowiednie systemy zabezpieczeń, takie jak nowoczesne szyfrowanie danych oraz certyfikowanie strony. Powinny także zostać zapewnione bezpieczne metody potwierdzania przelewów, np. z wykorzystaniem zdrapek lub kodów sms.

Bezwarunkowo bezpłatna obsługa konta

W XXI wieku opłaty za podstawowe operacje na koncie powinny automatycznie dyskwalifikować bank, który decyduje się na ich naliczanie. Sprawdź zatem koniecznie, czy już za samo prowadzenie konta nie przyjdzie Ci zapłacić. Bardzo możliwa jest sytuacja, że opłat unikniesz tylko w przypadku comiesięcznym wpływów wynagrodzenia na konto.

Darmowe obowiązkowo powinny być także przelewy zewnętrzne, bez względu na to, czy są dokonywane w placówce czy z poziomu strony internetowej. Sprawdź poza tym, jakie są warunki zwolnienia z ponoszenia kosztów za korzystanie z karty debetowej, a także przyjrzyj się dokładnie zapisom regulaminowym dotyczącym ewentualnych opłat za korzystanie z bankomatów (zarówno wypłaty, wpłaty, jak i sprawdzenie salda).

Załóż konto i zyskuj profity!

Jeżeli dobrze przeanalizujesz oferty kont osobistych może się wówczas okazać, że nie tylko zostaniesz zwolniony z wszelkich opłat za prowadzenie, lecz dodatkowo zdołasz nieco zarobić! Banki w okresie promocyjnym często wychodzą do klientów z bonusem w postaci tak zwanego Cashbacku lub Moneybacku. Polega to zazwyczaj na tym, iż dokonując regularnych zakupów kartą (często promocja dotyczy tylko transakcji internetowych) określony procent wydatków zostanie Ci zwrócony na rachunek!

Możesz również liczyć na profit w postaci bonusu za samo założenie konta osobistego. Banki zwykle jednak wymagają przestrzegania ścisłych zasad uzyskania takiej premii – między innymi nie można zamknąć rachunku przed dniem ukończenia promocji, a także należy wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych czy kontakt z bankiem w celach marketingowych.

Oprócz powyżej opisanych bonusów, zyski na koncie osobistym możesz czerpań także wówczas, jeśli ROR jest dodatkowo oprocentowany. Najczęściej nie są to wprawdzie zawrotne wartości, jednak zdarzyły się już na rynku oferty konta osobistego oprocentowanego nawet na 4% w skali roku.

Teraz już nie powinieneś mieć jakichkolwiek wątpliwości gdzie założyć konto bankowe i na co zwracać uwagę podejmując decyzję o założeniu rachunku osobistego. Jeśli jednak nadal wahasz się odnośnie tego w jakim konkretnie banku to zrobić, koniecznie zapoznaj się z internetowymi rankingami kont osobistych oraz porównywarkami najważniejszych opłat:

http://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-osobistych/

http://konto-w-banku.pl/najlepsze-konta-bankowe/

artykuł zewnętrzny

Komentarze

4 komentarze

 1. egono odpowiedz

  Nest Bank jest całkowicie darmowy ale bankowość internetowa w tym banku strasznie zamula

 2. Ann odpowiedz

  Banki i tak jak chca moge se zmieniac tabele oplat i prowizji

 3. pko odpowiedz

  Trzeba też pamiętać, że najtańsze konto rzadko będzie kontem najlepszym.

 4. FB odpowiedz

  Opłaty w dużym stopniu zależą od tego czy będziemy mieć regularne wpływy bądź będziemy sporo płacić kartą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *