Facebook

Grabowski zwyciężył na Piaskach

2017-12-04 11:30:09

Mieszkańcy Os. Piaski i Os. Kozłówka zadecydowali kto zastąpi Józefa Dziedzica w Radzie Miasta Legionowo. Będzie to przedstawiciel KWW Nasze Miasto Nasze Sprawy – Mirosław Grabowski, który uzyskał 220 głosy. W okręgu wyborczym Nr 5 uprawnionych do głosowania było 2322 legionowian. Zagłosowało 414 osób.

Kandydatem, który uzyskał drugi wynik w głosowaniu był Artur Sperling, na którego zagłosowało 71 wyborców. Z wynikiem 51 głosów na 3 miejscu uplasowała się Czesława Skiba z KWW Aktywne Osiedle. Czwarty w kolejności był kandydat legionowskiego ratusza Michał Leszek Margis – 43 głosy. Pozostali trzej kandydacie otrzymali kolejno 12 głosów – Sławomir Traczyk, 10 głosów Tomasz Własiuk i 6 głosów Jerzy Aleksander Caliński.

Komentarze

11 komentarzy

 1. legionistaodzawsze odpowiedz

  Oby też w kolejnych wyborach skończyć z kliką Romana. Ja mieszkaniec chce zmian w moim mieście a nie kumoterstwa i wspomagania kolesiostwa.

 2. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

  Ciekawe rozdanie. Uciekł (w połowie kadencji) z urzędu radny, ponoć doświadczony pułkownik rezerwy, a jego stanowisko przejmie na 2 lata nowy radny – chorąży rezerwy, niekoniecznie doświadczony. Mam nadzieję że ten nowy nie ucieknie wraz z obietnicami, tak jak jego poprzednik…. Życzę powodzenia i spełnienia chociaż 10% obietnic.

 3. mieszkaniec osiedla odpowiedz

  Nie każda Wspólnota (w tym moja) sobie życzy zaśmiecania klatek plakatami tak jak to ma miejsce w blokach należących do SMLW. Szkoda drzew i pracy firm sprzątających. Na osiedlu są słupy i tablice ogłoszeń i to wystarczy. Tym bardziej, że na stronie http://www.legionowo.pl jest kalendarz wydarzeń. Poza tym można zarejestrować się w bezpłatnym miejskim serwisie sms informującym właśnie o wydarzeniach.

 4. Patryk odpowiedz

  Jak dla mnie – zamienił stryjek siekierkę na kijek. Efektywność Nasze Miasto Nasze Sprawy jest jak dla mnie porównywalna z ludźmi z ratusza z którymi Nasze Miasto jest blisko związane.
  No ale może wreszcie na Piaskach pojawią się plakaty z wydarzeniami które odbywają się w Legionowie. Na terenach należących do SMLW każda klatka jest wytapetowana plakatami, a na Piaskach nie ma bardzo często ani jednego.
  Kamera monitoringu, chyba jedyna na piaskach. 1/4 jej zakresu pracy to jednostka Wojskowa – naprawdę tego muru trzeba pilnować? z drugiej strony wcześniej gdy była przy poczcie to straż miejska nigdy nie widziała imprez odbywających się w okresie letnim pod WPH, pomimo że ławki były w zakresie działania kamery (przyjmując że była obrotowa).
  Zobaczymy czy się coś zmieni.

  1. Bogdan Kiełbasiński odpowiedz

   Przepraszam, ale w jaki sposób NMNS jest związane z działalnością Ratusza. Chyba nie czyta Pan prasy, ani też nie dotarły do Pana żadne informacje w ramach prowadzonej kampanii wyborczej. Proszę tak nie pisać, bo wiele nas kosztowała obrona niezależności wobec władz, które w ramach retorsji mocno wspierały działania prowadzone w celu rozbicia NMNS.

   1. Ratuszowa odpowiedz

    A w żaden sposób nie jesteście i nie byliście związani z działalnością Ratusza?

    1. Marcin odpowiedz

     oczywiście, że Nasze Miasto Nasza Kasa to ludzie chcący powrócić na orbitę romana s., i dlatego, w chwili potrzeby, romek kupi ich za symboliczną kwotę. Konflikt w koterri ne ma tu znaczenia, bo NMNS nie zawiera w sobie pierwiastka zmiany a jedynie tęsknotę za tym, co minęło – wystarczy spojrzeć w życiorysy głównych członków, by odkryć, że to taki PZPR w mniejszej, gminnej skali. Michał Margis słusznie przerżnął, bo to wciąż nie ten poziom myślenia (co wielokrotnie udowodniliśmy mu w kampanii), ale warte zauważenia jest danie po łapach przez mieszkańców kotelciarzom powiązanym z UML. Wymiana jednego wojskowego na drugiego dużej zmiany nie niesie (niestety), tym bardziej, że cytując legionowskiego „mecenasa wiedzy” – „opozycja nie rządzi, my rządzimy” 🙂 PS. ktoś, kto wymyślił odwołaną imprezę na Kozłówce, jest zwyczajnym kretynem 🙂

  2. obserwator odpowiedz

   Członkowie i radni z NMNS, którzy chcieli być blisko związani z ratuszem, w zeszłym roku próbowali odwołać prezesa Kiełbasińskiego i zrobili rozłam tworząc nowe stowarzyszenie Nasze Legionowo z Michałem Margisem na czele. W Radzie Miasta powołali klub radnych Nasze Legionowo, który ściśle współpracuje z klubem radnych Porozumienie Prezydenckie.

 5. zorro odpowiedz

  Totalna kompromitacja Smogorzewskiego i jego pupila Margisa ! Myśleli że strzela kilka fotek przy inwestycjach w Legionowie ,złoża wieniec,Prezydent Smogo poprze kandydata w świetle kamer i głupki poleca głosować . Tu figa z makiem ! Naprawdę nie róbcie z ludzi idiotow! Mam nadzieje ze za rok Smogorzewski straci władzę w Legionowie. Tutaj jest coraz gorzej mieszkać. Komunikacja jest wstanie agonii ,nie ma parkingów ,wszędzie jest ciasno a ekipa Romana dogeszcza i dogeszcza Legionowo. Słyszałem też ze Legionowo jest tak zadłużone ze mogę być niedługo ogromne kłopot.Właśnie po cichu likwidują straż miejska w Legionowie ! Brak kasy !

 6. PKS odpowiedz

  Kandydat ratusza ok. 19%. Nareszcie. Legionowo budzi się. Za rok na Romana musi być jeszcze mniej.

  1. mieszkaniec odpowiedz

   Kandydat ratusza miał 10%

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *