Grube ryby lubią pływać. KRÓTKO I NA TEMAT

2023-05-26 3:57:07

Po raz enty do redakcji dotarł list w sprawie miejskiej pływali. A właściwe na temat braku możliwości korzystania z basenu przez zwykłych ludzi. Ludzie już parę lat ciągle skarżą się na to samo. Tak, jakby ich skarg nikt nie słyszał albo miała je w nosie…

Najpierw władze postanowiły zamknąć basen przy ul. Królowej Jadwigi, w centrum miasta. Rzekomo z powodu braku chętnych do korzystania i związanych z tym wysokich kosztów utrzymania, których nie są w stanie wyrównać wpływy z biletów. Potem twierdziły, że wszelkie pływackie potrzeby mieszkańców zaspokoi nowa pływalnia na Piaskach. Ale na nowym basenie pływać jest trudno.
Jak twierdzą bywalcy, albo wszystkie tory są zajęte przez szkółki pływackie i innych trenerów, albo są problemy z suszarkami, albo woda jest zimna pod prysznicem. Mówią także , że u nas jest drożej, niż gdzie indziej. Wreszcie niektórzy twierdzą, że boją się tam przychodzić, bo ludzi ma przeganiać z basenu jakiś nieogolony facet w czerwonych majtkach. W ostatnim liście, jedna z mieszkanek wręcz napisała, że nasz miejski basen – to odrębny stan umysłu.
Dlatego wielu chętnych już postanowiło przenieść się na podobne obiekt w okolicznych miejscowościach. Ale nie wszyscy krytyką. Są i tacy, którzy podczas obrad sesji rady miasta chełpią się tym, że pływają tam codziennie. Ale my piszemy o problemach zwykłych ludzi, a nie grubych ryb, które też lubią pływać… Paweł Szyling

Komentarze

4 komentarze

 1. Angel odpowiedz

  To fakt na piaskach z każdym razem w każdym dniu wszystkie tory są zajęte.
  To nie basen miejski a prywatna szkółka pływacka. Szkoda kasy na bilety, powinno być 50% torów wolnych a nie idzie się na basen posiedzieć w zatłoczonym małym basenie.
  Administracja basenu do wymiany.
  Skoro basen na królowej Jadwigi jest wolny niech szkółki tam wynajmuja tory.

  1. LMS odpowiedz

   Nie ma szans na wymianę administracji basenu, Kierownik basenu Zbigniew Garbaczewski to kacyk partyjny PO z namaszczenia Grabca i Smogorzewskiego.

 2. Ja odpowiedz

  Grubych ryb, które lubią pływać. To jest spostrzeżenie bardzo trafne dosłownie i w przenośni.

 3. Victor odpowiedz

  patologii ciąg dalszy………….. Kiedy w końcu ktoś ogarnie ten cały legionowski bajzel?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *