Hotele znowu będą otwarte!

2021-02-05 1:14:10
Podczas piątkowej konferencji 5 lutego 2021 padły słowa, na które branża turystyczna czekała od dawna – od 12 lutego 2021 następuje otwarcie hoteli. Mogą one przyjmować maksymalnie 50% gości w ścisłym reżimie sanitarnym. Nie muszą być to jednak goście biznesowi – można zaplanować więc wypoczynek z rodziną lub przyjaciółmi!

 

To doskonała wiadomość nie tylko dla właścicieli hoteli i obiektów noclegowych, ale także dla turystów, którzy marzą o wyjeździe i relaksie. Należy się jednak spieszyć z podjęciem decyzji, ponieważ na razie zapadła decyzja o otworzeniu obiektów na dwa tygodnie. Co będzie dalej uwarunkowane jest od rozwoju sytuacji pandemicznej. Ponieważ otwarcie nastąpi w walentynkowy weekend, jest szansa na spędzenie Dnia Zakochanych wraz z drugą połówką podczas romantycznego pobytu we dwoje.

Co nas czeka w hotelu?

Otwarte zostaną również baseny oraz miejsca do uprawiania sportu na świeżym powietrzu, takie jak lodowiska, stoki czy boiska zewnętrzne. A także baseny! Daje to możliwość zaaranżowania czasu w hotelu ze strefą spa i wellness, podczas którego możemy np. wypocząć z ukochanym lub ukochaną w jacuzzi.

Nie możemy jednak liczyć na romantyczną, walentynkową kolację w restauracji. Obiekty gastronomiczne, w tym restauracje hotelowe, pozostają bowiem zamknięte. Możliwe jest tylko zamawianie dań na wynos, a w przypadku obiektów noclegowych – dostarczenie posiłków do pokoju wedle życzenia gościa. Jeśli zależy nam na walentynkowej kolacji, musimy zorganizować ją sami bądź poprosić obsługę obiektu o przygotowanie zestawu dekoracji i potraw, które zaaranżujemy w apartamencie lub pokoju.

Czas na złapanie oddechu

Długa, męcząca zima, a do tego sytuacja na świecie sprawiają, że nietrudno o stres, napięcie oraz spadek nastroju. Każdy z nas potrzebuje wytchnienia i naładowania akumulatorów. Zwłaszcza pod koniec zimy, kiedy odczuwamy zmęczenie. Relaksujący pobyt w otoczeniu natury może być więc doskonałym pomysłem. Na Mazowszu i w okolicy Warszawy znajdziemy wiele miejsc, w których będzie możliwe zrealizowanie wizji o odprężeniu w cichej okolicy. Jednym z nich jest położony nad brzegiem Narwi 4-gwiazdkowy Hotel Spa Narvil. Znajduje się on jedynie 40 kilometrów od stolicy, w Serocku, w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego. Dzięki strefie Spa i Wellness obiekt będzie wybornym miejscem na relaks, kąpiele w jacuzzi oraz odprężenie w basenie. Ponadto, położenie obiektu sprzyja długim spacerom oraz wycieczkom rowerowym, a na jego terenie znajdują się także zewnętrzna boiska, na których można uprawiać sport. Po więcej informacji zapraszamy na http://www.hotelnarvil.pl/.

Oddech dla mazowieckiej turystyki

Jest nadzieja dla turystyki w regionie, która ucierpiała w ostatnim czasie. Dobrą informację jest to, że możliwe są wyjazdy nie tylko służbowe, przez co rodziny z dziećmi oraz grupy znajomych będą mogły wybrać się wypoczynek. Szansa zwłaszcza na weekendowe wypady w okolicy Warszawy – można spodziewać się dużego zainteresowania tego rodzajami wyjazdów. Zyska również Warszawa, ponieważ turyści z całej Polski będą mogli wybrać się do muzeów, galerii sztuki, teatrów, kin, opery czy filharmonii. Pamiętajmy jednak, że mimo, iż oferty i noclegi będą znikać w oka mgnieniu, w obiektach może być do 50% zajętych miejsc noclegowych.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *