Ile kosztuje taxi w Warszawie?

2019-10-17 6:30:54
Rynek taksówek w Polsce jest jednym z najprężniej rozwijającym się w Europie. Najwięcej kursów zamawianych jest w Warszawie. Co ciekawe, choć stolicy daleko pod względem wielkości i liczby mieszkańców do Nowego Jorku, to gonimy tę metropolię pod względem liczby taksówek. Zgodnie z szacunkami, po stołecznych drogach porusza się aż ponad 11 tysięcy taksówek! Ile – i czy faktycznie najwięcej – przyjdzie nam zapłacić za kurs taxi w Warszawie? Jak zamówić i opłacić przejazd? Z usług jakiej korporacji warto skorzystać? O tym poniżej!

 

Rynek taksówek w Warszawie

Choć przybywa Polaków z prawem jazdy i własnym środkiem transportu, to wciąż przewóz osób organizowany przez różne firmy cieszy się popularnością. Równych w tej kwestii nie mają sobie taksówki – zwłaszcza w dużych miastach, takich jak Warszawa, codziennie korzystają z nich tysiące osób. Nic dziwnego, bo tanie taxi to świetna alternatywa dla zatłoczonej komunikacji miejskiej. I niekiedy jedyny sposób na szybkie dostanie się do celu, gdy nie możemy skorzystać z własnego samochodu. Bardzo często taksówki zamawiane są też przez osoby poruszające się po stolicy w celach turystycznych i biznesowych – między miastem a lotniskiem lub dworcem.

Od czego zależy cena za kurs taksówki w Warszawie?

Przyjrzyjmy się cenom za kurs w warszawskich taksówkach. Składają się na nie nie tylko marża kierowcy, ale i wiele innych opłat – prowizje, paliwo, opłaty ZUS czy ubezpieczenie. Podstawę ceny stanowi opłata początkowa, ustalona przez miejskich radnych na 8 zł. Głównym kosztem jest stawka za każdy przejechany kilometr. Ta, w zależności od wybranej korporacji, waha się nawet o kilkadziesiąt groszy – od 1,80 zł do 2,40 zł. Cennik firm taksówkarskich podzielony jest również na taryfy, zależne od obszaru kursu oraz pory dnia/nocy jego realizacji. I tak, za przejechany kilometr zapłacimy orientacyjnie:

 • w dzień w granicach miasta – 1,90 zł
 • w nocy i w święta w granicach miasta – 2,40 zł
 • w dzień poza granicami miasta – 3,80 zł
 • w nocy i w święta poza granicami miasta – 4,80 zł

By dowiedzieć się, ile wyniesie nas kurs z jednego do drugiego miejsca, musimy najpierw określić dystans. Warto przy tym pamiętać, że dokładne wyliczenie może różnić się w zależności od trasy obranej przez kierowcę. Jak łatwo jednak wykalkulować, cena za średni kurs to około 25-40 zł. Z dodatkowymi kosztami musimy liczyć się również wtedy, gdy zamówimy samochód z fotelikiem dziecięcym, auto typu kombi czy przewóz zwierząt.

Czy w Warszawie są najdroższe taksówki?

Taksówki, choć droższe od stołecznej komunikacji miejskiej, często bywają niezastąpione. Kiedy zależy nam na czasie i wygodzie przejazdu, warto zdecydować się na zamówienie taniego taxi. Wbrew pozorom, takie przejazd nie musi zrujnować naszego portfela. Pamiętajmy, że w Warszawie działa wiele korporacji taksówkarskich, które pobierają opłaty w różnych wysokościach. By zaoszczędzić na kursie, należy zapoznać się z dokładnym cennikiem przewoźnika. Dzięki temu w naszej kieszeni zostanie kilkadziesiąt groszy za kilometr – przy dłuższych kursach to różnica kilku lub nawet kilkunastu złotych! By ustrzec się drogich przejazdów, uważamy też na osoby podszywające się pod taxi. W rzeczywistości oferują one kursy znacznie droższe od prawdziwych taksówek. Jak rozpoznać fałszywe taxi? Zwróćmy szczególną uwagę na oznaczenia pojazdu. Nasza taksówka powinna mieć swój numer, cennik wywieszony na oknie, a w środku – taksometr. Często fałszywe taksówki pojawiają się na postojach. Dla bezpieczeństwa warto więc zamawiać przejazdy online lub telefonicznie.

Z jakich usług taxi możesz skorzystać?

Mogłoby się wydawać, że usługa taxi to nic innego jak przewóz z miejsca A do B. Tymczasem coraz więcej korporacji taksówkarskich poszerza zakres swoich usług. By jak najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów, przewoźnicy oferują także na przykład:

 • pomoc w przeprowadzkach – taxi bagażowe,
 • awaryjne odpalanie lub holowanie samochodu,
 • odprowadzenie samochodu,
 • dostarczenie przesyłek kurierskich,
 • dostawę zakupów,
 • przewóz zwierząt.

Czy w taksówce można płacić kartą?

Za kurs taksówką w Warszawie możemy zapłacić nie tylko gotówką. Większość korporacji idzie z duchem czasu i wyposaża swoje pojazdy w terminal do wygodnych płatności kartami. Niektórzy przewoźnicy umożliwiają też rozliczanie bezgotówkowe z użyciem aplikacji mobilnych. W ich przypadku opłata za przejazd pobierana jest z karty płatniczej, zapisanej przez klienta w aplikacji.

Jak zamówić tanie taxi w Warszawie?

Cennik i zakres usług firmy taksówkarskiej sprawdzony. Czas na zamówienie taniego taxi. Jak już wspominaliśmy, najbezpieczniejszą formę stanowi zgłoszenie telefoniczne. Zamiast szukać przypadkowej taksówki na postoju, wystarczy wybrać numer telefonu wybranej korporacji. Taka forma kontaktu to spora wygoda dla klienta i pewność sprawnej realizacji usługi. Zgłoszenie przekazywane jest automatycznie do centrali i powoduje niezwłoczne wyruszenie kierowcy w miejsce odbioru pasażera.

Taxi w Warszawie: które jest najlepsze?

Wybór odpowiedniej korporacji taksówkarskiej może być nie lata wyzwaniem. Jak wybrać taxi w Warszawie, by zapłacić najmniej? I jednocześnie – dojechać do celu w komfortowych warunkach i na czas? Z pomocą przychodzi firma ATU TAXI. To sprawdzony przewoźnik, obsługujący kursy w stolicy i jej okolicach. Sporym atutem jest w jego przypadku wyjątkowo atrakcyjny cennik. Jedyne 1,40 zł za kilometr będzie kosztował nas kurs, który zdecydujemy się opłacić przez specjalną aplikację.

zdjęcia pochodzą z pixabay.com

Komentarze

7 komentarzy

 1. Gosia odpowiedz

  300 zł. Za kurs z Zachodniego na Centralny czy to jest normalne

 2. Taxi odpowiedz

  To ja z tego miejsca polecam sam siebie, Taxi Legionowo 24H
  Telefon 780026959

 3. Marcelina odpowiedz

  Po stolicy jeżdżę tylko z optitaxi. Ceny mają niezłe i zawsze bez problemów dowozili mnie na miejsce. Do promowanych tu pseudotaksówek nie mam zamiaru wsiadać.

 4. Łukasz odpowiedz

  Piszecie artykuł o tym żeby uważać na tych co podszywają się pod taxi po czym proponujecie jazdę Atu które z taxi nie ma nic wspólnego?

 5. Taxi odpowiedz

  Atu to zwykłe lewusy bez licencji i jakichkolwiek uprawnień a taksometr to oni widzieli ale na zdjęciu albo nawet i nie to,gratuluje rzetelności dziennikarskiej…

  1. Jester odpowiedz

   Zapraszam kolego wieczorem na słup pod Centralnym, bardzo często tam stoję, pokażesz mi palcem co jest nielegalnego w moim aucie lub dowiedziesz nielegalności mojego identyfikatora. Pozdrawiam.
   PS auto oklejone korporacyjnie więc rozpoznasz.

 6. Linek odpowiedz

  Atu taxi nie jest taxi a nielegalnym przewozem osob

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *