Intel Extreme Masters 2018 – wielki turniej e-sportu w Katowicach

2018-01-17 8:38:22

W marcu 2018 roku w katowickim Spodku odbędzie wydarzenie, na które czekają wszyscy fani e-sportu w Polsce i na świecie. Mowa oczywiście Intel Extreme Masters, który do stolicy Śląska przyciąga setki tysięcy widzów, a przed ekrany – miliony unikalnych użytkowników. To największy turniej e-sportowy w Polsce.

 

IEM Katowice 2018 – ranga turnieju

Tydzień przed IEM-em odbędzie się turniej w popularną grę z gatunku MOBA – Dota 2. Tego roku organizatorzy zrezygnowali z rozgrywek w League of Legends. Uargumentowane jest to innymi rozgrywkami w tym samym czasie oraz transferami pomiędzy drużynami. Znanego LoL-a zastąpi wspomniana wcześniej Dota 2. Istotne jest to, że wydarzenie ESL ONE będzie tak zwanym majorem, co oznacza, że jest to turniej najwyższej klasy, organizowany przez twórcę gry – Valve. Dota 2 to gra, która osiąga najwyższe pule nagród na całym świecie. Turniej The International, który odbył się w 2017 roku osiągnął łączną pulę o wartości prawie 25 milionów dolarów. Niestety od dwóch lat rozgrywki w Counter Strike: Global Offensive, które odbywają się w Katowicach nie posiadają takiej rangi, co nie zmienia faktu, że jest to wydarzenie bardzo ważne dla e-sportu. Każdego roku Spodek przyciąga do siebie setki tysięcy ludzi, a przed monitory na platformach streamingowych – miliony. Pula nagród w CS:GO wynosiła będzie ok. 2 miliony złotych, a w Starcrafta II – ok. 900 tysięcy złotych.

Polski akcent na scenie

Rok 2014 był wyjątkowym rokiem dla polskiego e-sportu. Wielki turniej w Katowicach wygrała polska drużyna Virtus.Pro, co przyczyniło się do wzrostu popularności całego wydarzenia oraz gry CS:GO. Nasz zespół od wielu lat na e-sportowej scenie osiąga mniejsze oraz większe sukcesy i stale zyskuje nowych fanów. Prawie od początku istnienia skład jest niezmieniony, co stanowi wyjątek w całym świecie sportu elektronicznego. Z reguły znane drużyny co turniej wymieniają jednego lub więcej zawodników, tak, by grało im się lepiej. Inaczej jest w przypadku Virtus.Pro. To piątka przyjaciół i woleliby oni nie grać w ogóle, niż grać osobno. Cechuje ich niesamowita charyzma, pokora oraz szacunek do innych drużyn. Z tych powodów lubiani są oni na całym świecie i dosłownie każdy im kibicuje.

Na uwagę zasługuje także polska publiczność, która podczas IEM-u potrafi pokazać, kto wspiera swoich ulubionych zawodników w najlepszy sposób. Fakt ten zauważalny jest zarówno przez graczy jak i przez komentatorów.

IEM 2018 – informacje o turnieju

Wydarzenie, które odbędzie 2-4 marca 2018 roku obejmuje jedynie ćwierćfinały, półfinały oraz finał całego turnieju. Fazy grupowe oraz eliminacje odbędą się już kilka dni wcześniej. Tydzień przed IEM-em w ramach wydarzenia ESL ONE odbędzie się major w Dota 2, gdzie pula nagród będzie wynosiła ponad 3,5 miliona złotych.

Wejście do katowickiego Spodka jest całkowicie darmowe, jednakże decydując się na bezpłatną opcję należy liczyć się z długimi, wielogodzinnymi kolejkami. Rozwiązaniem tego problemu jest kupno biletu, który upoważnia do wejścia na teren Spodka bez konieczności stania w długiej kolejce.

Bilety na Intel Extreme Masters 2018 dostępne są już od 120 zł. Cena ta obejmuje jeden dzień udziału w wydarzeniu. Wejściówka na cały weekend kosztuje około 230 zł.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *