Inwestycja dla Wojska Polskiego z korzyścią dla mieszkańców regionu

2020-12-22 11:54:38

To na co mieszkańcy Powiatu Legionowskiego i okolic czekali od lat, staje się faktem. Umowa na rozbudowę drogi krajowej nr 61 na odcinku Legionowo – Zegrze Południowe została podpisana!

Mapa rozbudowy DK 61, źródło: GDDKiA

Przebudowa DK61, na odcinku Legionowo – Zegrze Południowe, to kolejna inwestycja drogowa, która usprawni mobilność żołnierzy Wojska Polskiego, naszych sojuszników oraz przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców regionu. Długość planowanej trasy to około 4,5 km, a w wyniku inwestycji dobudowana zostanie druga jezdnia oraz drogi równoległe dla obsługi ruchu lokalnego. Nowa DK61 zwiększy także przepustowość i usprawni połączenie drogowe pomiędzy Legionowem i Serockiem.

Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej

Mariusz Błaszczak, Minister Obrony Narodowej: Konsekwentnie wzmacniamy potencjał Wojska Polskiego pamiętając jednocześnie o rozwoju lokalnych społeczności. 

Ministerstwo Obrony Narodowej przykłada dużą wagę do możliwości szybkiego przemieszczania się wojsk drogą lądową. Dlatego, zgodnie z ustawą o Funduszu Dróg Samorządowych finansujemy inwestycje, które mają na celu polepszenie infrastruktury drogowej ważnej dla wojska i dla bezpieczeństwa i obronności państwa.

Legionowo, pobliskie Zegrze to miejscowości, gdzie mieści się wiele jednostek i instytucji wojskowych, w tym m.in. Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej czy Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. Dzięki inwestycji lepiej skomunikowany będzie dojazd do powstającego szpitala wojskowego, który będzie filią Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

 

DK 61 fot. Leszek Chemperek

DK 61 fot. Leszek Chemperek

 

Komentarze

4 komentarze

 1. Victor odpowiedz

  Propaganda to propaganda i tyle. Ważne że oprócz niej w końcu robią tą drogę, że o szpitalu nie wspomnę, Reszta mnie nie obchodzi, niech się lansują i tyle.

 2. ja odpowiedz

  Jaki minister taka inwestycja – 4,5 km drogi zdecydowanie poprawi mobilność wojska i bezpieczeństwo narodowe. Autor zapomniał dopisać że jest to narodowa inwestycja. Tylko sojusznikom trzeba dobrze wytłumaczyć gdzie jest zlokalizowana ta inwestycja bo mogą ją nieopatrznie przegapić.

 3. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

  Dobra ściema reklamowa MON. Wojskowych pojazdów na tej drodze trudno spotkać. Do artykułu proponuję dołożyć także zdjęcie ministra spraw wewnętrznych, bo rozbudowana droga poprawi dojazdy policji z CSP do pilnowania posesji Jarka, pomnika-schodów i pałowania protestujących kobiet.

 4. ktos odpowiedz

  Ciekawa próba podpięcia się pod cywilne inwestycje, czy może jednak o czymś nie wiem i jest to finansowane z budżetu MON??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *