JABŁONNA. 5 rodzin pszczelich ma nowy dom

2016-10-27 1:41:39

W sobotę 22 października miało miejsce otwarcie pasieki edukacyjno-szkoleniowej, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Sympatyków Pszczelarstwa „Nasze Pszczoły”. Łączna wartość projektu to blisko 30 tys. zł.

Na uroczystości, która odbyła się w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Chotomowie, pojawili się przedstawiciele władz samorządowych, członkowie SSP „Nasze Pszczoły”, pasjonaci pszczelarstwa oraz zaproszeni goście. Zgromadzonych powitał prezes SSP „Nasze pszczoły” Marek Dudek, który zaznajomił publiczność z zasadami funkcjonowania pasieki i jej przeznaczeniem oraz przedstawił alarmujące dane dotyczące malejącej populacji pszczół na świecie.

Pasieka edukacyjno-szkoleniowa to pierwsze tak duże przedsięwzięcie powstałego wiosną stowarzyszenia. Pasieka składa się z pięciu rodzin pszczelich, jest w pełni wyposażona i zaopatrzona w niezbędne narzędzia oraz środki ochrony. Pasieka zorganizowana została w sąsiedztwie lasów chotomowskich, za szkołą podstawową, na działce o powierzchni 3000 m2. Łączna wartość projektu to blisko 30 tys. zł. Powiat Legionowski przekazał na ten cel 9 920 zł.

JR

Fot. Powiat Legionowski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *