JABŁONNA. Bezpieczne wakacje – policja w przedszkolu

2022-07-14 10:15:18

We wtorek mł. asp. Agata Halicka odwiedziła dzieci z przedszkola „Kuźnia Talentów” w Jabłonnie. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo nad wodą. Rozmowy o zagrożeniach mają na celu uświadomić najmłodszym, że przestrzeganie pewnych określonych reguł i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie wolnym nie wykluczy, ale pozwoli ograniczyć ryzyko doświadczenia przykrych sytuacji

W ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje 2022” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” we wtorek policjantka z legionowskiej  komendy zajmująca się profilaktyką społeczną spotkała się z przedszkolakami z przedszkola „Kuźnia Talentów” w Jabłonnie,  aby razem porozmawiać o bezpieczeństwie i przypomnieć najważniejsze zasady obowiązujące podczas wypoczynku nad wodą. Ponadto, podczas wizyty dzieci dowiedziały się jak chronić się przed spotkaniem z psem a także jak reagować podczas spotkania z obcym. Na koniec przedszkolaki miały możliwość zobaczyć podstawowe wyposażenie policjanta, radiowóz a także zrobić odciski swoich paluszków.

Spotkania i rozmowy na temat bezpieczeństwa mają na celu uświadomić dzieciom, że przestrzeganie pewnych określonych reguł i zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie wolnym od szkoły nie wykluczy, ale pozwoli ograniczyć ryzyko doświadczenia przykrych sytuacji.

mł. asp. Agata Halicka

Komentarze

1 komentarz

  1. pwn odpowiedz

    (..) pozwoli ograniczyć ryzyko doświadczenia przykrych sytuacji.(…) Czytaj: pozwoli ograniczyć ryzyko bycia zakatowanym przez niebieskich na komisariacie albo wywiezionym do lasu. Naprawdę nie wierzycie że takie sytuacje mają miejsce ? To że szanowny prokurator (tfu) odmawia wszczęcia postępowania wcale nie oznacza że takie sytuacje nie mają miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *