Facebook

JABŁONNA. Bezwykopowe wodociągi

2016-10-27 11:52:53

Na początku września gmina rozpoczęła budowę wodociągu w ulicach Polnej, Okólnej, M. Konopnickiej, Żwirki i Wigury, Niecałej, Piusa XI i T. Kościuszki w Chotomowie. Koszt inwestycji to 886 092 zł, a planowany termin zakończenia prac jest przewidziany na 30 czerwca 2017 r.

Prace ziemne są obecnie wykonywane w ulicach Okólnej, Polnej oraz Żwirki i Wigury. Sieć wodociągowa jest budowana metodą bezwykopową, wybór tego typu rozwiązania minimalizuje uciążliwości związane z realizacją inwestycji, jak również umożliwia wykonywanie prac w terenie o gęstej zabudowie oraz znacznie ogranicza ingerencję w istniejącą nawierzchnię z kostki betonowej.

wodociag-2

W ramach wykonania sieci wodociągowej powstaną 2 323 metrów bieżących sieci wodociągowej, 156 odgałęzień od przewodu głównego do granic przyległych nieruchomości, komora wodomierzowa w ul. Kościuszki, 30 hydrantów. Sieć wodociągowa wykonana w ramach realizowanego zadania zostanie włączona do istniejącego systemu wodociągowego w miejscu skrzyżowania ulic Polnej i Kisielewskiego oraz do istniejącego wodociągu w ul. Kościuszki. Koszt inwestycji to 886 092 zł, a planowany termin zakończenia prac jest przewidziany na 30 czerwca 2017 r.

JR

Fot. UG Jabłonna

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *