Facebook


JABŁONNA. Biblioteka dostępna dla niepełnosprawnych

2015-08-07 5:30:07

Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie została zakwalifikowana do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – EDYCJA 2015”.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i realizowany przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca w Warszawie. Biblioteka w ramach projektu otrzyma nieodpłatnie – na podstawie umowy użyczenia – urządzenie „Czytak Plus” o wartości 1 400 zł.

W ramach współpracy ze Stowarzyszeniem „Larix”, nasza Biblioteka oprócz wspomnianego Czytaka otrzymała już pakiet ponad tysiąca książek mówionych w zapisie cyfrowym, których można posłuchać na tym urządzeniu. Dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego czytelnicy z wadą wzroku będą mieć dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków. Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych dla osób niewidomych i słabowidzących. Wszystkie książki nagrywane są w cyfrowym formacie mp3 w ramach licencji ustawowej.

Współpraca ze Stowarzyszeniem „Larix” daje gwarancję, że kilka razy w roku będziemy otrzymywać kolejne książki i w ten sposób nieustannie wzbogacać zbiory cyfrowych książek mówionych, przeznaczonych dla osób z wadą wzroku.

Osoby niewidome i słabowidzące, czytelnicy naszej biblioteki – będą już teraz mogli wypożyczać otrzymane urządzenie do słuchania książek i korzystać z dóbr kultury.

GBP

Podobne artykuły

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *