JABŁONNA. CEKS po raz kolejny pod lupą

2017-04-13 9:45:14

Po publikacji artykułu pt. „CEKS po raz kolejny pod lupą prokuratury” otrzymaliśmy nowe informacje związane z budową Centrum Edukacyjno-Kulturalno-Sportowego w Chotomowie (CEKS) od jednego z czytelników. Wyjaśnia on pewne nieścisłości, które znalazły się w naszym tekście

Według naszego informatora, pierwsze śledztwo ws. nadużyć związanych z nielegalnym wywozem ziemi z CEKS-u trwało pół roku, a nie jak napisaliśmy 2 lata. Wójt gminy Jabłonna, Jarosław Chodorski złożył zawiadomienie do prokuratury dokładnie 17 lipca 2015 r. natomiast postanowienie o umorzeniu śledztwa nastąpiło 29 grudnia 2015 r. Kolejnym aspektem, który się nie pojawił w artykule, a na który nasz czytelnik zwrócił uwagę jest protokół „SPEC” komisji rewizyjnej w składzie: radny Arkadiusz Seguła w roli przewodniczącego oraz Tomasz Wodzyński i Wojciech Nowosiński. Żaden z wymienionych członków komisji według naszego rozmówcy nie posiada ani doświadczenia w realizacji tego typu inwestycji ani też stosownych opinii rzeczoznawców. W związku z zaistniałym faktem, bardzo prawdopodobnym jest, że protokół przedstawiony przez „SPEC” komisję stanowi jedynie wartość notatki informacyjnej. Dodatkowo smaku całej sprawie dodaje fakt, że radny Arkadiusz Seguła w przeszłości był gminnym urzędnikiem, a nawet wicewójtem i według naszego informatora, potwierdzał wtedy różne gminne dokumenty. Nasz czytelnik twierdzi także, iż firma zarejestrowana na syna radnego Seguły w wyniku budowy CEKS-u poniosła straty. Stąd jego zdaniem, cała „afera” zdaje się być jedynie wymysłem przewodniczącego „SPEC” komisji Arkadiusza Seguły. Na potwierdzenie swoich słów, nasz czytelnik polecił nam, zapoznanie się z zeznaniami radnego Seguły, znajdującymi się w prokuraturze.
Zwróciliśmy się także do Prokuratury Rejonowej w Legionowie o informacje w tej sprawie. Z odpowiedzi prokuratury wynika, że śledztwo ws. CEKS zostało ponownie wszczęte 10 marca 2017 r. w wyniku zawiadomienia wójta gminy Jabłonna Jarosława Chodorskiego. Aktualnie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze ws. doprowadzenia gminy Jabłonna do niekorzystnego rozporządzania mieniem przy budowie CEKS oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach związanych z realizacją budowy tj. o przestępstwo z art. 286 kodeksu karnego.
Na chwilę obecną nikomu nie postawiono zarzutów i nie można określić terminu zakończenie postępowania. Do sprawy zapewne jeszcze wrócimy na łamach naszego tygodnika.

QK

Komentarze

6 komentarzy

 1. tak to wyglada odpowiedz

  panie Wojtku jak na kartce sciagawce pusto a we łbie tylko kiełbie a sukcesów sie chce to i na bezrybiu rak ryba……..a PÓKI CO WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO NA ŚWIETA wIELKANOCNE !!!

 2. tak to wyglada odpowiedz

  kuriozalne pę pana jest to że nijaki Chodorski szuka dziury w całym i odgrzewa stare kotlety aby przysłonić swoja nieporadnośc w administrowaniu gmina ,ze nie wspomne o inwestycjach; patrz relacja z dwóch nadzwyczajnych sesji

  1. Wojtek Kręcisz odpowiedz

   Oj tam “dziury w całym”… nie ludzi kryształowych, proszę pana kolegi. Coś tam musiało być, choć odrobinę, “nie halo”. Po za tym ceks to temat samograj, jak Smoleńsk.

 3. Wójt odpowiedz

  Mówiłem Sygule, ze nie ma sensu kumplować z Czauderną, bo to i śliskie i nieprzyjemne.

 4. Wojtek Kręcisz odpowiedz

  Zwyczajnie nie wypada przekręcać czyjegoś nazwiska. Źle, gdy w wojnie między sołtysem Dąbrowy i radnym Jablonny decydują się brać udział nawet dziennikarze lokalnej prasy. Artykulik kuriozalny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *