JABŁONNA. Chodnik już gotowy

2015-09-24 4:03:49

Zakończono budowę chodnika wzdłuż ul. Partyzantów w Chotomowie. Inwestycja zrealizowana za ponad 500 tys. zł została odebrana we wtorek 22 września.

 

Ulica Partyzantów jest drogą o dużym natężeniu ruchu, poza samochodami, korzysta z niej wielu pieszych i rowerzystów. Poprawa bezpieczeństwa na drodze powiatowej przy której w ubiegłym roku zostało otwarte Centrum Edukacyjno-Kulturalno-Sportowe stała się priorytetem samorządowców. Dotychczas, chodnik znajdował się jedynie po wschodniej stronie ul. Partyzantów, ponieważ placówka oświatowa usytuowana jest po zachodniej stronie drogi, uczniowie idący do i ze szkoły musieli niejednokrotnie przekraczać jezdnię.

Na mocy umowy zawartej między Powiatem Legionowskim a gminą Jabłonna, dotyczącej wspólnej realizacji oraz współfinansowania budowy chodnika wzdłuż ul. Partyzantów, gmina przeznaczyła 129 826 zł na dofinansowanie inwestycji realizowanej przez powiat. Inwestycja prowadzona wzdłuż drogi powiatowej polegała na budowie chodnika o długości 1173,3 metrów, powierzchni 1972,5 m2 oraz szerokości 2 metrów. Roboty objęły również wyznaczenie i wykonanie nowych przejść dla pieszych oraz wykonanie odwodnienia w postaci sączków chłonnych (tzw. dren francuski). Budowa chodnika wzdłuż ul. Partyzantów na odcinku od ul. Kościelnej do ul. Kisielewskiego trwała 2 miesiące. Koszt realizacji inwestycji to 510 tys. zł, w tym udział finansowy gminy to 129 tys. zł.

Oprac. DB

Zdjęcia: Powiat Legionowski

Komentarze

1 komentarz

  1. Piotrek odpowiedz

    Wielu ojców ma ten sukces. I jak pięknie ręce składają po robocie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *