JABŁONNA/CHOTOMÓW. Radni na złość wójtowi

2018-08-31 12:41:14

Pomimo wykonania projektów i zabezpieczenia środków na realizacje inwestycji, Radni zablokowali budowę ul. Kolejowej w Chotomowie. Ich zdaniem, inwestycja jest zbyt droga i może być wykonana później. Innego zdania są mieszkańcy, sołtys, radny i wójt


Ulica Kolejowa w Chotomowie, na odcinku od starego przejazdu do rampy kolejowej, od lat jest w fatalnym stanie. Jej nawierzchnia to betonowe trylinki, polne kamienie, destrukt asfaltowy i dziury. Na domiar złego jest to miejsce bardzo ruchliwe, bo parkują tam samochody pozostawione przy stacji kolejowej.

Problem z budową ul. Kolejowej

W końcu władze gminy zdecydowały o budowie nowej asfaltowej nawierzchni oraz chodnika na odcinku 800 m. Inwestycja miała być niemal natychmiast rozpoczęta, a jej zakończenie przewidziano na listopad br. Początkowy koszt inwestycji miał wynosić ok. 1,1 mln zł, ale w związku z brakiem wykonawców oraz zmianą technologii wzrósł on do ok. 2 mln zł. Mimo to wójt Jarosław Chodorski zapewnił, że w budżecie są środki na wykonanie całości inwestycji. Innego zdania było jednak 8 radnych w tym radni z Chotomowa: Adam Krzyżanowski , Arkadiusz Syguła, Witold Modzelewski i Marta Lipińska, którzy zdecydowali o nie przyznawaniu dodatkowych środków na tę inwestycję. Ich zdaniem inwestycja może być zrealizowana w przyszłym roku.

Działają na szkodę mieszkańców?

We wtorek (28.08) na ul. Kolejowej zebrała się grupa mieszkańców oraz pojawiła się ekipa telewizji TVP Kurier Mazowiecki. Mieszkańcy przed kamerą mówili co myślą o radnych i zablokowaniu inwestycji. Wypowiadali się także obecni na miejscu sołtys Dąbrowy Chotomowskiej Radomir Czauderna oraz radny Wojciech Nowosiński. Ich zdaniem zadziwiające jest to, że do zablokowania środków na budowę ul. Kolejowej przyłożyli też rękę radni z Chotomowa. – „Wiemy, że radni są skonfliktowani z wójtem, ale robiąc mu wszystko na złość, działają teraz na szkodę nas wszystkich” – podsumował sprawę jeden z mieszkańców. Z informacji wójta wynika, że inwestycja pomimo braku dodatkowych środków będzie realizowana.

WD

Komentarze

9 komentarzy

 1. jabłoniak odpowiedz

  Tadeuszu, skad masz te info o sukcesach, bo srodki na kanalizacje uzyskła w trzeciej darmowej turze bo w dwóch poprzednich wnioski złozone przez tego pana zostały odrzucone po pierwszym czytaniu 😉 , zapomniał bidula ze do współpracy potrzebna jest atencja i kultura osobista której ani on ani jego zaufani ludzie nie maja, Czy sukcesem mozna uznac prowadzone inwestycje? no chyba nie, wiodace inwestycje były przygotowane przed nasaniem wszechmogacego, nawet ul Kolejowa zapomniana na 4 lata jest tego dowodem i teraz po grzechu zaniechania zamiast 5000 tys koszztowac nas bedzie bardzo słono asfalcik na kawałku tej drogi. Otóz Tadeuszku kochany o jakich 60 mlilionach ty piszesz bo jak na razie NFOS, rozliczył zaledwie 2,5 mln i to z naciaganiem wyniku 😉 Współpraca z człowiekiem który kłamie oszukuje dreczy ludzi jest po prostu niemożliwa a jak dodamy ze rada jest bardzo cienka i pozwoliła mu na wiele bo korzystali z otwartego okienka na swoje fanaberie to dodatkowy wrgument aby zmie / zmielic/ i wójta i rade w 100% Pozdrawiam ciebie Tadeuszu i twoja żone i życze zdrowia

 2. Tadeusz odpowiedz

  Jabłoniak potwierdza się , że specami od zamieszania, taczek, krzyków są radni i przewodniczący tej rady. Większość piszących też to też wie a nawet się tym chwali bo pewnie są z tej rady. Bezsprzecznie ten niby najsłabszy wójt zdaniem taczkowych i krzykaczy ma sukcesy bo umiał pozyskać około 60 milionów pieniądzy z Unii i realizuje zadania kanalizacji i wodociągów o których krzykacze, taczkowi, nieudacznicy tylko marzyli i o nich mówili i nic przez tyle lat i kadencji nie zrobili a pieniądze za posiedzenia brali i biorą. Ciekawe jak długo.

 3. jabłoniak odpowiedz

  pan Nowosiński to spec od zamieszania człowiek wójta, i dlatego tak pie….jak potłuczony, a sam pod nosem swoim nie widzi jak jest budowana ssciezka rowerowa, bez pozwolenia bez inspektora nadzoru no i temn totalny burdel organizacyjny…..

 4. Anetka odpowiedz

  Co to znaczy niedoszacowal? Wojt czy urzednicy? Wydaje mi sie ze to projektant robi kosztorys. Na podstawie tej kwoty zabezpiecza sie srodki. Brak realizacji to tylko wola wiekszosci radnych.

  1. somsiad odpowiedz

   sze pani wola realizacji lezy po stronie wykonawczej i tyle, rada nic nie realizuje tak wynika z ustawy o samorzadzie gminnym, kuma pani o co kaman ?

 5. Tadeusz odpowiedz

  A czego mieszkańcy mogli się spodziewać po tych radnych i ich przewodniczącym?
  Wójt ma ogromne sukcesy pomimo obstrukcji radnych i przewodniczącego.
  Wreszcie mieszkańcy gminy mają rzeczywistą szanse na kanalizację i wodę są środki unijne i trwa budowa. Wójt buduje tylko ważne dla mieszkańców elementy infrastruktury a nie dla radnych i przewodniczącego. Co ma w zamian od radnych i przewodniczącego – najniższą pensję i czasami taczkę.
  Mieszkańcy mają jednak możliwości w postaci wyborów bo mogą wymieść tych „decydentów” jak o sobie mówią, miłośników bezładu, haosu i własnych beznadziejnych interesików.

 6. Prv odpowiedz

  To radni decyduja a Wójt, Burmistrz i Prezydent to tylko cicie do roboty i zarządzania urzedem, ktory ma tę robote wykonać. Mieszkancy powinni rozmawiac z radnymi (decydentami) a nie wykonawcą decyzji. Czemu sie dziwią, że radni nie chcą realizować obietnic Wójta?

 7. róbta co chceta odpowiedz

  Przekłamaniei hucpa przedwybircza. Wójt zabezpieczył srodki, no prosze i znowu winni ci ONI a kto nieozacował kolejnej inwetycji o bagatela 1 milion złotych. Dyskisja merytoryczna miedzy jednym głupkiem a drgim głupkiem jest widowiskowa a jak ze i rarytas dla gawidzi ktora dostając po głowie pewnie wybierze “ich” powtórnie. Biadolenie radnych długoterminowych ze prosili ,błagali uwazac nalezy za ich słabośc wonec bardzo słabego wójta…………….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *