JABŁONNA. Do 5 tys. zł na wymianę pieca!

2016-09-11 11:47:03

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie podjął uchwałę korzystną dla mieszkańców gminy Jabłonna. Dotyczy ona dofinansowania 99 kotłowni kwotą nawet 5 tys. zł na zakup nowego pieca!

Uchwała dotyczy zadania pt. ”Program Ograniczenia Emisji Zanieczyszczeń poprzez modernizację kotłowni zlokalizowanych na terenie Gminy Jabłonna”. Teraz mieszkańcom przyjdzie tylko poczekać na wprowadzenie tego zdania inwestycyjnego do budżetu gminy. Jednocześnie urzędnicy pracują nad tym by w przeciągu kilku dni ogłosić przetarg na dostawę nowych kotłów.

Dofinansowaniem bowiem objęto 99 kotłowni z terenu gminy Jabłonna. Gros z nich było wyposażonych w przestarzałe kotły gazowe, które zostaną wymienione na nowe piece kondensacyjne z zamkniętą komorą spalania. Dzięki zastosowaniu w nich nowoczesnej technologii, liczba spalin emitowanych do atmosfery radykalnie zmaleje. Uzyskane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dofinansowanie pokrywa do 75 proc. kosztu zakupu nowego pieca, przy czym kwota ta nie może przekroczyć równowartości 5 tysięcy złotych. Z dofinansowania są wyłączone piece węglowe, co oznacza, że nie można uzyskać dofinansowania na tego typu nowy piec.

źródło: UG Jabłonna

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *