JABŁONNA. Dwóch zatrzymanych za brutalny rozbój

2017-05-13 9:54:43

Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonnie zatrzymali 30-letniego Łukasza K. i jego równolatka Łukasza R. podejrzanych o dokonanie rozboju na 35-letnim mężczyźnie. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora i wobec podejrzanych zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za przestępstwo rozboju grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

W piątek 5 maja, policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonnie zostali powiadomieni o rozboju. Jak ustalili funkcjonariusze przed godz. 22, 35-letni mieszkaniec gminy Jabłonna wysiadł z autobusu i szedł przez parking przy ul. Zegrzyńskiej.

W pewnym momencie został zaatakowany przez dwóch sprawców. Agresorzy uderzali ofiarę pięściami po całym ciele oraz kopali go. Kiedy doprowadzili pokrzywdzonego do stanu bezbronności ukradli mu, rzeczy które miał przy sobie – urządzenie powerbank, pieniądze w kwocie 200 zł, dowód osobisty, kartę bankomatową i papierosy. Wszystko o wartości ok. 300 zł, a następnie uciekli.

Funkcjonariusze z Jabłonny natychmiast podjęli czynności, aby zatrzymać sprawców. Po około dwóch godzinach poszukiwań w terenie, w Chotomowie na ul. Partyzantów patrol zauważył dwóch idących mężczyzn, którzy wyglądem odpowiadali rysopisowi napastników. Mężczyźni na widok policjantów zaczęli uciekać. Po pościgu policjanci zatrzymali i obezwładnili mężczyzn. Zostali oni przewiezieni do aresztu w legionowskiej komendzie. 30-letni Łukasz K. i jego równolatek Łukasz R. w chwili zatrzymania byli pod wpływem alkoholu.

Po wykonanych czynnościach na wniosek policjantów i prokuratury Sąd Rejonowy w Legionowie zastosował wobec mężczyzn, podejrzanych o dokonanie wspólnie i w porozumieniu przestępstwa rozboju z art. 280&1 kodeksu karnego, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Po sprawdzeniu okazało się, że Łukasz K. i Łukasz R. -obaj mieszkańcy gminy Jabłonna w przeszłości byli już wielokrotnie karani za przestępstwa przeciwko mieniu w tym również za dokonanie rozboju i kradzieży rozbójniczej oraz odbywali kary pozbawienia wolności.

Kodeks karny za przestępstwo rozboju przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Legionowo

Komentarze

1 komentarz

  1. Kwiatkowski z Legionowa odpowiedz

    dobrowolne poddanie się karze i wyrok w zawiasach – teraz taka moda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *