JABŁONNA. Dyrektorka nie spełnia wymagań. Wadliwy wybór dyrektora ZOZ-u

2017-03-29 11:03:59

Z pisma Wojewody Mazowieckiego, do którego dotarła redakcja, wynika że Małgorzata Lorenc została niezgodnie z prawem powołana na stanowisko Dyrektora Samodzielnego Zespołu Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej (SZP ZOZ) w Jabłonnie


W dniu 23 stycznia 2017 r. Komisja Konkursowa podjęła uchwałę o wyborze pani Małgorzaty Lorenc na stanowisko Dyrektora SZP ZOZ w Jabłonnie.
Jednak zdaniem wojewody, kandydatka ta nie spełnia wymagań koniecznych dla objęcia tego stanowiska. A tym samym Komisja powołana do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora podjęła niezgodną z prawem decyzję. Zgodnie z przepisami osoba ubiegająca się o takie stanowisko powinna posiadać co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym lub ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i najmniej 3-letni staż pracy. Tymczasem okazało się, że kandydatka na dyrektora wykazała się jedynie doświadczenie prowadzenia przez 10 lat działalności gospodarczej. Dlatego wojewoda stwierdził, że nie została ona powołana na stanowisko dyrektora, o czym poinformował przewodniczącego rady gminy oraz członków komisji konkursowej.

KS

Komentarze

4 komentarze

 1. lol odpowiedz

  Dlatego fryzjera należy powołać, to wszystkich obetnie. Jest specjalistą wszechstronnym, tylko w żadnej dziedzinie nie znalazłby pracy. Takich teraz fachowców mamy .

 2. bezczelny odpowiedz

  Głos w tej sprawie postanowił zabrać jeden z członków komisji konkursowej.

  – Dyrektorem nie musi być lekarz, żeby dobrze zarządzał naszymi ośrodkami zdrowia. On ma prawo ściągnąć tutaj dobrych lekarzy, żeby ośrodki dobrze funkcjonowały. To jest najważniejsze zadanie i do tego pani Lorenc ma uprawnienia. W dodatku wykazała się charyzmą, stanęła na wysokości zadania i w całym zamieszaniu poradziła sobie z ośrodkami zdrowia. Dziwi mnie, że już na samym wstępie pan kasuje panią Lorenc, nawet nie dając się jej wykazać. Do tej pory była pełniącą obowiązki, jeśli jednak zostanie powołana, będzie mogła pokazać swoją wiedzę i możliwości. Lekarz ma leczyć pacjentów, a nie zarządzać – wytłumaczyła radna Teresa Gałecka.

  Stanowisko T. Gałeckiej poparł przewodniczący Rady Gminy.

  – Pomóżmy pani Lorenc, a nie negujmy i nie krytykujmy. Dajmy jej czas, niech zacznie pełnić swoje obowiązki, niech podpisze tę umowę. Uszanujmy jej funkcję, uszanujmy również wybór komisji konkursowej i nie przekreślajmy jej w momencie, kiedy jeszcze nie podpisała odpowiedniego kontraktu z gm. Jabłonna – mówił Witold Modzelewski, przewodniczący Rady Gminy.

 3. bezczelny odpowiedz

  wyglada na to że wojewoda zgasił swiatło w Ciemnogrodzie 😉

 4. PACJENT odpowiedz

  jaka komisja taki i kandydat cha cha cha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *