JABŁONNA. Dzień Bezpiecznego Internetu

2018-02-14 2:28:33

W tym roku, to już 14.edycja DBI w Polsce, którą obchodzimy 6 lutego 2018 roku pod hasłem: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”

Dzień Bezpiecznego Internetu, to okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Jabłonowska Biblioteka po raz kolejny uczestniczy w tej akcji. W dniu 6 lutego (wtorek) naszą siedzibę odwiedziła grupa przedszkolaków z „Bajkowego Domu”. Zaproszony na to spotkanie informatyk, p. Paweł Bruszewski przygotował dla dzieci krótką pogadankę, której celem było podniesienie poziomu wiedzy dzieci na temat Internetu, uwrażliwienie ich na zagrożenia związane z korzystaniem z sieci i jak kulturalnie z niej korzystać.

Następnie dzieci wysłuchały piosenki pt. ”Fajnie w Internecie” oraz audiobajki „Mój przyjaciel Necio” (o tym jak zrobić robota – czytał Tomasz Kot). Na zakończenie spotkania, przedszkolaki obejrzały krótką bajkę edukacyjną pt. ”Białe owce”. Celem kreskówek z serii „Owce w sieci” jest edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów i innych technologii. Kreskówki te odwołują się do klasycznej opowieści o walce dobra ze złem. Bajka zakończyła się morałem mówiącym jak uniknąć zagrożeń w sieci. Dzieciom bardzo przypadł do gustu nowy sposób przekazywania im tak potrzebnej wiedzy i same prosiły o kolejne tego typu spotkania.

 

 

 

Anna Czachorowska

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *