Facebook


JABŁONNA. Groźny pożar w Bożej Woli

2016-01-04 11:41:19

Dzisiejszej nocy (4 stycznia) w Bożej Woli przy ul. Leśnej doszło do poważnego pożaru domu jednorodzinnego. Spaleniu uległ dach budynku, drewniany garaż oraz samochód osobowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 

Do pożaru doszło dzisiejszej nocy około 2.40 przy ul. Leśnej w Bożej Woli. Na miejsce zdarzenia dojechało w sumie 7 zastępów straży pożarnej z PSP Nowy Dwór Mazowiecki, OSP Nowy Dwór Mazowiecki, PSP Legionowo, OSP Chotomów i OSP Jabłonna. Sama akcja gaśnicza trwała ponad 3 godziny. O pożarze zaalarmowali sami właściciele domu, którzy byli na miejscu.

W chwili dojazdu pierwszej jednostki z Nowego Dworu Mazowieckiego ogniem zajęte było już całe poddasze budynku, drewniany garaż znajdujący się przy ścianie szczytowej domu oraz zaparkowany w środku opel combo. Strażacy za pomocą wody ugasili pożar. Później cały obiekt został sprawdzony kamerą termowizyjną.

Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał, domownikom udało się bezpiecznie opuścić dom. W wyniku pożaru spaleniu uległa cała więźba dachowa, drewniany garaż wraz ze znajdującym się w nim samochodem osobowym oraz drewno opałowe składowane obok budynku. Akcja gaśnicza trwała ponad 3 godziny. Przyczyny pożaru na razie nie ustalono, będzie je wyjaśniała policja.

– Za nami pierwsza wyjątkowo pracowita noc. Około godziny 2.50 zostaliśmy zadysponowani do pożaru jednorodzinnego budynku mieszkalnego w miejscowości Boża Wola przy ulicy Leśnej. Jako pierwsze na miejsce akcji dotarły zastępy z KP PSP Nowy Dwór Mazowiecki zastając rozwinięty pożar całego poddasza budynku mieszkalnego. Pożar dynamicznie rozprzestrzeniał się na cały budynek, objął też zaparkowany w pobliżu samochód osobowy. Z informacji wynikało także, że przebywające w budynku osoby opuściły go samodzielnie. Istniało również realne zagrożenie ze strony znajdującej się wewnątrz obiektu butli gazowej. Sukcesywnie na miejsce akcji dysponowano dodatkowe siły i środki tj. 2 zastępy z KP PSP z Legionowa, OSP Nowy Dwór Mazowiecki i ciężkie zastępy z OSP Jabłonna i OSP Chotomów. Po blisko trzy godzinnej akcji prowadzonej w niezwykle ciężkich warunkach pogodowych tj. silny mróz, pożar zlokalizowano i ugaszono, jednak straty przez niego spowodowane są bardzo duże. Co do przyczyn jego powstania dochodzenie przeprowadzi policja – poinformowali na swoim facebookowym profilu strażacy z OSP Jabłonna.

JR

Fot. OSP Jabłonna

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *