JABŁONNA. Jakub Rochnowski – Mistrz Polski wyścigów motorowodnych

2017-08-14 9:25:36

Kolejny sezon Motorowodnych Mistrzostw Polski został zakończony w Toruniu w dniach 4-6 sierpnia 2017 roku. W kategorii GT 15 tryumfował już po raz trzeci dwunastoletni mieszkaniec podwarszawskiego Chotomowa Jakub Rochnowski.

Tegoroczna rywalizacja obejmowała cztery eliminacje:
9-11 czerwca w Chodzieży;
23-25 czerwca w Żninie;
14-16 lipca w Chełmży i
4-6 sierpnia w Toruniu.
Jakub Rochnowski – reprezentant klubu WKS Zegrze, startował we wszystkich eliminacjach zdobywając ogółem 3700 pkt.


Rywalizacja zawodników klasy młodzieżowej w bieżącym sezonie nie była łatwa, widać było determinację zarówno pilotów jak i mechaników przygotowujących sprzęt do zawodów na najwyższym poziomie. Nie udało się uniknąć także kolizji i wywrotek, które na szczęście zakończyły się szczęśliwie bez najmniejszego szwanku dla zawodników. Szczególnie ostatnia eliminacja MMP przeprowadzona w Toruniu pokazała, że akwen jakim jest rzeka Wisła jest dużo bardziej wymagający niż jeziora, a prąd rzeczny, fale i wiatr mają duży wpływ na rezultaty.
Jednakże dla Jakuba Rochnowskiego sezon wyścigowy nie został jeszcze zakończony. Obecnie trwają ostatnie przygotowania do startu w Mistrzostwach Europy w GT15, które zostaną zorganizowane w ostatni weekend sierpnia (25-27.08) na Łotwie w miejscowości Aluksne. Jakub Rochnowski będzie tam jedynym reprezentantem Polski. Dotychczas udział w GT15 European Championship zgłosili zawodnicy z Litwy, Łotwy, Estonii, Finlandii, Norwegii, Wielkiej Brytanii i Rosji.
Dla Kuby Rochnowskiego bieżący sezon był trudny także z powodu konieczności częstego podróżowania. Przypomnijmy, że zawodnik mieszka tymczasowo we włoskiej Vicenzie gdzie uczęszcza do międzynarodowego gimnazjum.
Oprócz zamiłowania do sportów motorowodnych Kuba pasjonuje się także pływaniem. Od lutego 2016 roku trenował w sekcji pływackiej Nuoto Vicenza pod patronatem włoskiej federacji pływackiej – Federazione Italiana Nuoto. Obecnie Kuba został zakwalifikowany do teamu Vicenza Mako Sharks Swim Team, w którego barwach w następnym sezonie będzie startował w europejskiej lidze pływackiej – European Forces Swim League.

red.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *