Facebook

JABŁONNA. Kangur wyskoczył na spacer

2016-03-07 5:07:56

Mieszkańcy Suchocina, Bożej Woli, Janówka Drugiego i Góry natknęli się w niedzielę wieczorem (6 marca) na nietypowe w tych okolicach zwierzę. Po okolicznych wioskach biegał kangur. I choć wielu go widziało, to wszystkich wyprowadził w pole. A w poniedziałkowy poranek sam wrócił do zagrody.

Zaginięcie kangura zgłosił policji właściciel, gdyż zwierzę pochodzi z prywatnej hodowli jednego z mieszkańców Bożej Woli. – W niedzielę o 23.00 dostaliśmy informację o tym, że gdzieś był widziany kangur. Policjanci pojechali do miejscowości Góra i faktycznie go widzieli. Ale dał nura w pola i tyle. Wcześniej zwierzę było widziane w Bożej Woli, ale dość szybko przemieściło się przez las – poinformował nadkom. Artur Bartczak, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Jak się okazało, torbacz w ucieczkach ma już niemałe doświadczenie. Wcześniej już kilka „wyskoków” zaliczył, a może po prostu lubi tutejsze okolice? W niedzielny wieczór trwały poszukiwania. Mieszkańcy Suchocina, Bożej Woli, Janówka Drugiego informowali, że go widzieli. – W poniedziałek w godzinach porannych właściciel zwierzęcia poinformował komisariat w Jabłonnie, że kangur wrócił cały i zdrowy. Podobno jest to oswojone zwierzę. Nie jest trzymany w klatce, chodzi swobodnie, czasami oddala się, a potem wraca, tak jak pies – dodaje Artur Bartczak.

Kangur nie odniósł żadnych obrażeń. A do legionowskich policjantów nie zgłosił się również nikt, kto miałby zostać przez zwierzę poturbowany.

JR

Fot. www.youtube.com

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *