JABŁONNA. Karnawałowo w pałacu

2022-01-19 10:45:37

Znane przeboje w aranżacji retro znalazły się w programie noworocznego koncertu z cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką”. Także w tym roku współorganizatorem cyklu jest Powiat Legionowski

Tym razem w sali balowej jabłonowskiego pałacu wystąpił zespół Grzeczni Chłopcy, czyli kwartet utalentowanych muzyków w składzie Grzegorz Duszak – wokal, Łukasz Jankowski – flet, Radosław Mysłek ­– perkusja, Piotr Iwański – fortepian, Michał Mościcki – kontrabas. Panowie zaproponowali publiczności znane, współczesne piosenki w tanecznych aranżacjach w stylu retro, w rytmach swingu, salsy i latino. Wśród zaprezentowanych utworów znalazły się między innymi „Za Tobą pójdę jak na bal” z repertuaru Krzysztofa Krawczyka, „Daj mi tę noc” z repertuaru zespołu Bolter, „Stand By Me” z repertuaru Bena E. Kinga oraz „Roxanne” z repertuaru The Police. – Zaczęliśmy tworzyć covery współczesnych utworów w stylu retro. „Za Tobą Pójdę Jak Na Bal” Krzysztofa Krawczyka zmieniliśmy w energetycznego rock’n’rolla, „Odchodząc” Republiki w przeszywające tango. I tak dalej. Na kilka lat stało się to osią naszej twórczości. Pozwoliło odkryć zupełnie nową perspektywę. Nasze muzyczne pomysły musiały pasować do użytkowego stylu. Trzeba było grać tak, żeby porywać do tańca, a jednocześnie żeby było to ciekawe, zaskakujące i zaspokajające nasze estetyczne upodobania. Dało nam to mnóstwo radości i rozwinęło nasz warsztat – wyjaśniają członkowie zespołu.

„Pałacowe spotkania z muzyką” to cykl, który zainaugurowano w 2002 roku.  Organizowane w jego ramach występy instrumentalne i wokalne dają miłośnikom muzyki niepowtarzalną szansę uczestniczenia w wyjątkowych koncertach, poszerzania horyzontów muzycznych oraz integrują lokalną społeczność, budując pozytywny wizerunek nie tylko gminy Jabłonna, ale i całego powiatu legionowskiego. Ponadto co dwa miesiące w Galerii Sztuki Współczesnej „Oranżeria” ma miejsce wernisaż wystawy prac artystycznych.

Na kolejny koncert z cyklu zapraszamy do pałacu w Jabłonnie 20 lutego o godzinie 13.00. Wstęp wolny.

Źródło: www.powiat-legionowski.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *