Facebook
JABŁONNA. Łącznik coraz bliżej

2016-11-20 11:43:58

Gmina złożyła w starostwie powiatowym w Legionowie wniosek o pozwolenie na budowę łącznika ulicy Szarych Szeregów z ulicą Zegrzyńską w Jabłonnie. Po otrzymaniu decyzji, gmina ma ogłosić przetarg na wykonanie prac budowlanych.

Mieszkańcy nieruchomości położonych w rejonie ul. Szarych Szeregów od lat zmagają się z problemem wyjazdu na drogę krajową 61. Żeby wyjechać z tej części osiedla Bukowiec w kierunku Warszawy, mieszkańcy Jabłonny muszą przejeżdżać przez Legionowo. Właśnie dlatego, często w tym miejscu łamane są przepisy ruchu drogowego, gdyż mieszkańcy chcąc zaoszczędzić na czasie pod prąd wjeżdżają w ul. Zegrzyńską. O budowę łącznika wielokrotnie zabiegał radny z tego okręgu Zenon Chojnacki. Z tego też powodu, pomiędzy nim a wójtem na sesjach Rady Gminy często dochodziło do spięć.

lacznik-szarych

Na początku listopada gmina złożyła w starostwie wniosek o pozwolenie na budowę łącznika wraz z dokumentacją projektową. Mimo istniejących od kilku lat „ślepych świateł”, uzyskanie zgody zarządcy drogi (GDDKiA) na wykorzystanie sygnalizacji bez konieczności przebudowy prawoskrętu w ul. Szarych Szeregów wymagało wielu rozmów zakończonych w końcu sukcesem. Starostwo ma 65 dni na wydanie decyzji , po jej otrzymaniu urzędnicy ogłoszą przetarg na wykonanie inwestycji.

JR

Komentarze

1 komentarz

  1. Agata odpowiedz

    Jeżeli nie zamontują tam i na okolicznych uliczkachprogów zwalniających, dużo zdrowia i cierpliwości życzę okolicznym mieszkańcom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *