JABŁONNA-LEGIONOWO. Prestiżowa nagroda dla SML-W

2015-12-27 1:07:29

Część osiedla Przylesie w Jabłonnie, wybudowanego przez Spółdzielnię Mieszkaniową Lokatorsko-Własnościową w Legionowie otrzymała prestiżową nagrodę Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Realizacja zyskała przede wszystkim dzięki przemyślanemu zagospodarowaniu części wspólnej osiedla przyjaznej dla mieszkańców oraz urokliwym tarasom.

 

Podczas uroczystej gali w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w dniu 10 grudnia 2015 r. prezes Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Legionowie odebrał nagrodę za zajęcie I miejsca w Konkursie “Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015” organizowanym przez Polski Związek Firm Deweloperskich. Kapituła Konkursu uhonorowała przyznaniem I miejsca zespół 26 budynków jednorodzinnych na osiedlu Przylesie w Jabłonnie w kategorii “Zespoły budynków jednorodzinnych”.

Idealne warunki do mieszkania

Polski Związek Firm Deweloperskich jest ogólnopolską organizacją zrzeszającą ponad 100 deweloperów z całego kraju. Misją Związku jest działanie na rzecz rynku mieszkaniowego przy zachowaniu dbałości o zrównoważony rozwój polskich miast. Choć SMLW nie jest członkiem PZFD, to właśnie spółdzielcza realizacja zdobyła I miejsce w kategorii “zespoły budynków jednorodzinnych”. Zgłoszone do konkursu realizacje oceniała Kapituła, w skład której weszli m.in. prof. Ewa Kuryłowicz, Marcin Ścisło, Marek Mikos, Agnieszka Bulanda Agnieszka Kalinowska-Sołtys czy Jerzy Klimm oraz wiele innych wybitnych i uznanych osób związanych z architekturą, budownictwem i urbanistyką. Jak podaje PZFD celem Konkursu jest wyróżnienie projektów, które stwarzają idealne warunki do mieszkania, gwarantują użyteczność, są przyjazne dla środowiska oraz zgodne z zasadą zrównoważonego rozwoju, ale również współgrają z nowoczesnym rytmem zmieniających się miast. Do konkursu zgłoszono ponad 80 zrealizowanych projektów, które rywalizowały w kilku kategoriach.

Zadowolenie mieszkańców

Kapituła Konkursu “Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015” uznała tę część Przylesia za kompletne i bezpieczne osiedle w niedalekiej odległości od wielkiej metropolii. Nagroda została przyznana za “przygotowanie przemyślanej zabudowy willowej, w świetnej lokalizacji, nieopodal lasu. Rozlokowanie budynków na działce, zachęca do budowania sąsiedzkich więzi, a ponadprzeciętna architektura poszczególnych budynków i przydomowe tarasy wyróżniają tę inwestycję pod względem estetycznym.” – Cieszymy się z osiągniętego sukcesu – mówi Prezes Szymon Rosiak – ale bardziej zależy nam na satysfakcji naszych mieszkańców. Wszystko wskazuje na to, że w tym przypadku udało nam się ten cel osiągnąć. Właściciele domów są zadowoleni, bo oprócz pięknych nieruchomości mają sympatycznych sąsiadów, z którymi mają szansę stworzyć mikrospołeczność. W świecie pośpiechu i trudności z tworzeniem trwałych więzi to duża wartość.

Inwestycji ciąg dalszy

Zgłoszona do Konkursu część osiedla Przylesie to drugi, już zakończony etap budowy domków jednorodzinnych, mieszczący się przy ul. Wiedzy i Klonowej. Obecnie trwa budowa kolejnego etapu domków jednorodzinnych, zbliżonych pod względem architektonicznym, przy ul. Politechnicznej i Akademijnej. Docelowo na osiedlu Przylesie powstanie jeszcze jeden kompleks domków jednorodzinnych oraz kameralnych budynków wielorodzinnych.

Źródło: SML-W

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *