JABŁONNA/LEGIONOWO.„Rajska Jabłoń” i Leroy Merlin podłączone do wodociągu

2019-02-11 7:37:09

Pod koniec ub. r. Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne rozpoczęło inwestycję mająca podłączyć do sieci wodociągowej nowo powstający market budowlany Leroy Merlin oraz znajdujące się nieopodal os. Rajska Jabłoń


Blisko 1,6 km odcinek sieci wodociągowej ma powstać w ciągu ul. Sobieskiego, Szarych Szeregów, przejść przez Drogę Krajową 61 oraz drogę serwisową i dalej wejść w ul. Akademijną. Cała inwestycja ma za zadanie podpiąć do sieci powstający market Leroy Merlin oraz os. Rajska Jabłoń.
Bez wykopów i problemów
Zgodnie z informacjami od przedsiębiorstwa wynika, że trwająca inwestycja Jest jedną z pierwszych ogromnych inwestycji obejmująca przyjętą w 2018 r. strategię rozwoju PWK opartą na współpracy z sąsiednimi Gminami, mającą na celu zaopatrzenie ich w wodę i odprowadzanie ścieków. Trwające prace mają zostać wykonane metodą bez wykopową tzn: odwiertu sterowanego.
Na osiedlu się cieszą
Inwestycja cieszy głównie mieszkańców os. Rajska Jabłoń. Wszystko za sprawą problemów jakie mają mieszkańcy z obecnym dostawcą wody. Pod koniec grudnia ub. roku do naszej redakcji dotarła wiadomość od mieszkańców, którzy skarżyli się na ciągłe problemy z dostawą wody. Z odpowiedzi jakie uzyskaliśmy od PWK wynika, że spółka w zeszłym roku w grudniu czterokrotnie awaryjnie zapatrzała w wodę mieszkańców na podstawie umowy podpisanej z obecnym eksploratorem ujęcia jakim jest Mennica Polska S.A.

Komentarze

3 komentarze

 1. Aneta odpowiedz

  Jestem matką dwójki małych dzieci. Te ciągłe awarie, nawet w święta były nie do zniesienia na naszym osiedlu. Wyobraża sobie ktoś jak w okresie świąt nagle brakuje wody… porażka!!! Latania z kubłami po wodę do wystawionych beczek nikomu nie życzę!!! Super że w końcu na miarę XXI wieku będziemy mieli wodociąg z prawdziwego zdarzenia. Dziękuję władzą Legionowa PWK. A co robią rządzący Jabłonny? Inni mieszkańcy naszej gminy mogą pomarzyć tylko o wodociągu, czy kanalizacji…

  1. hieniu odpowiedz

   My mieszkancy Olszewnicy Starej gm Wieliszew nie mamy kanalizacji i wodociagu i zyjemy. Szczamy za drzwiami wejsciowymi, 5ramy za stodola. Myjemy sie raz w miesiacu w tej samej wodzie takze nie trzeba ganiac i grzac wiele razy. Codzien az tak duzo wody nie potrzeba przeciez nie bedziemy sie myc codziennie. Takze nie narzekaj miastowa burzujko. Dzieci czeba hartowac.

 2. Leopold odpowiedz

  Pamiętam jak jeszcze za Prezesa Zawadki
  PEC Legionowo to była duża znacząca firma a PWK to takie nic i byle co. Zawadka zbudował sieć ciepłowniczą i my też mieliśmy wychodzić na zewnątrz z Legionowa do osiedli Jabłonny. Potem za nic odwołali Zawadkę przyszedl Tokarski człowiek z układu bez kwalifikacji było coraz gorzej. Teraz przyszedł Pawlak też z układu i bez kwalifikacji. PEC to już prawie dno. PWK jest wielkie i ciągle rośnie. My pracownicy PEC tylko zazdrościmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *