Facebook

JABŁONNA. Lekcja bezpieczeństwa dla pierwszaków z Chotomowa

2016-09-10 2:02:04

Policjantka z legionowskiej komendy wspólnie z dzielnicowym z komisariatu policji w Jabłonnie spotkała się z „pierwszakami” z chotomowskiej podstawówki. Głównym celem pogadanki edukacyjno-profilaktycznej było uświadomienie dzieciom zagrożeń, z jakimi mogą się zetknąć w drodze do szkoły, a także kreowanie i wdrażanie bezpiecznych zachowań w kontekście poznanych zagrożeń. A wszystko to w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Już tydzień pierwszaki chodzą do szkoły. Niewątpliwie jest to dla nich nowe, ale też i trudne doświadczenie i przeżycie. Nowe miejsca, koleżanki, koledzy i nauczyciele. W całym tym zawirowaniu bardzo istotny jest problem bezpieczeństwa najmłodszych uczniów w szkole.

W trosce o bezpieczeństwo maluchów st. asp. Justyna Stopińska i sierż. Paweł Opacki spotkali się z uczniami klas pierwszych w Szkole Podstawowej w Chotomowie.

Pierwszaki na zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez policjantów poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze np. jak przechodzić na drugą stronę jezdni, zarówno na przejściach z sygnalizacją świetlną, jak i bez. Dzieci poinformowano jak należy się zachować w przypadku kontaktu z osobą obcą czy też co mają zrobić kiedy napotkają groźnego psa.

Na zakończenie zajęć edukacyjnych, dzięki uprzejmości Urzędu Gminy w Jabłonnie, pierwszaki otrzymały kolorowe plany lekcji, na których umieszczone zostały numery alarmowe służb ratunkowych.

KPP Legionowo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *