JABŁONNA. Leroy Merlin zbuduje drogę

2019-02-15 11:50:59

Leroy Merlin wybuduje nową drogę publiczną w pasie drogowym
ul. Akademijnej – od łącznika ul. Zegrzyńskiej i Szarych Szeregów do ronda na osiedlu Przylesie. Leroy Merlin przystąpił do wykonania pierwszej części inwestycji już 9 lutego 2019 r.

Jak poinformował Urząd Gminy Jabłonna całość inwestycji obejmuje budowę nowej drogi klasy Z (wraz z przebudową skrzyżowania drogi krajowej nr 61 z ul. Akademijną), przebudowę łącznika ul. Zegrzyńskiej i Szarych Szeregów na rondo, budowę chodnika oraz odwodnienia pasa drogowego. W pierwszej kolejności wykonawca będzie realizował etap obejmujący odcinek od ośrodka KEZO, gdzie jest już podbudowa i krawężniki, do wlotu ronda na osiedlu Przylesie („Inwestycja Drogowa II”). Obecnie toczy się procedura uzyskania pozwolenia ZRID i pozwolenia od Wojewody na realizację pozostałych etapów, tj. etapu obejmującego przebudowę oraz rozbudowę odcinka istniejącej drogi publicznej, tj. łącznika ul. Zegrzyńskiej i Szarych Szeregów (gdzie powstanie rondo) („Inwestycja Drogowa I”) oraz „Inwestycji Drogowej III” – obejmującej przebudowę i rozbudowę skrzyżowania drogi gminnej – ul. Akademijnej z drogą krajową nr 61. W późniejszym etapie, Gmina planuje budowę ścieżki rowerowej i oświetlenia nowej drogi.

red.

Komentarze

7 komentarzy

 1. Krystyna odpowiedz

  To coś długo trzymaliście te plany wodociągów i kanalizacji i stacji przez 8 lat jak rządziła Muniak skoro nie zbudowaliście ani metra już nie mówiąc o pozyskaniu środków unijnych. Te plany chyba były tajne i trzymaliście je w sejfie.

  1. kasiarz odpowiedz

   Krystyna sprytnie, te sukcesy widać na każdym kroku, a ne wspomne o liderowaniu w akcji budujemy wały bo wiadomo liczą sie czyny

 2. Krystian odpowiedz

  Chyba nie tacy znowu gamonie skoro pozyskali kasę i zbudowali już 10 km kanalizacji, kończą budowę stacji uzdatniania, robią drogi a poprzednicy przez wiele lat nic tylko taczki i własne interesiki.

  1. porzuceni na kolana odpowiedz

   plany mieliśmy i stacji i kanalizacji, wodociagów tylko wszyszcy czekaliśmy tylko na zbawiciela naszego i oto on we własnej osobie

 3. henr odpowiedz

  No to sie zrobi skrót niezły i zarazem wiekszy ruch 😉 Z czasem puszcza tamtędy 731 i obok nowej szosy powstana bloki nowe 😉

 4. Obserwator odpowiedz

  A jednak tak krytykowani Wójt i Zastępca Wójta Jabłonny potrafili wywalczyć od inwestorów jeszcze drogi przy okazji budowy marketu a u nas w Legionowie jedyne co potrafili to sprzedać im działki pod markety w najlepszych punktach miasta i zakorkować Legionowo.

  1. cudone dzieci pirełusu odpowiedz

   ale jaja ale jaja najwieksze gamonie w samorządach wójt i ten jego zastępca nic nie zrobili a smietane teraaz beda cignac na krzywy ryj….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *