JABŁONNA. List wójta Jarosława Chodorskiego

2017-07-06 8:45:32

Szanowni Państwo,
w związku z opublikowanym na łamach tygodnika „To i Owo” wywiadem z Radnym Gminy Jabłonna Panem Mariuszem Grzybkiem chciałbym odnieść się do kilku poruszonych w nim kwestii. Przede wszystkim od początku tej kadencji powtarzam, że głównym priorytetem w zakresie prowadzonych inwestycji jest budowa kanalizacji i wodociągów.

Był to mój główny postulat wyborczy, który konsekwentnie realizuję razem z współpracownikami. Większość prowadzonych przez urząd działań zmierza w kierunku poprawy wieloletnich zaniedbań gminy w tym obszarze. Wymiernym sukcesem jest podpisana w tym roku umowa na realizację projektu budowy systemu gospodarki wodno – ściekowej na terenie gminy Jabłonna. Całkowity koszt projektu to ponad 67 mln zł, a dofinansowanie ze środków zewnętrznych wyniesie ponad 35 mln zł. Projekt jest już realizowany w gminie. Budujemy kolejne odcinki wodociągu i kanalizacji do których podłączają się mieszkańcy. Wielokrotnie mówiłem, również na łamach gazety „To i Owo”, że krytyki się nie boję i jestem na nią otwarty. Jednak słowa Radnego Grzybka o mojej rzekomej nieefektywności nie mają odzwierciedlenia w faktach. Powiem więcej, jeszcze nigdy w historii nasza gmina nie otrzymała tak dużych pieniędzy na inwestycje. Dofinansowanie w tej wysokości kilkukrotnie przewyższa środki unijne jakie gmina Jabłonna zdobyła w ciągu ostatnich kilku lat.
Kolejna poruszona kwestia to budowa ścieżek rowerowych w ramach zintegrowanych inwestycji terytorialnych. Umowę na dofinansowanie budowy ścieżek rowerowych podpisałem 31 marca br. Od razu po jej podpisaniu zabraliśmy się do ciężkiej pracy czego dowodem są dzisiaj finalizowane już projekty na budowę. Niebawem będziemy ogłaszali przetargi na budowę ścieżek i w tym momencie jestem przekonany, że wykonamy zadanie w terminie. Nie chcieliśmy ryzykować i przystępować do prac przed podpisaniem umowy z oczywistych powodów. Budowa kanalizacji i wodociągu to priorytet, ale bardzo kosztowny. Nie mając pewności, że będziemy mieli zapewnione dofinansowanie do budowy ścieżek, nie mogliśmy rozpocząć prac projektowych.
Kolejny poruszony temat to rotacja urzędników. Warto więc pamiętać, że atmosferę w której pracujemy i w której funkcjonuje jabłonowski samorząd tworzymy wszyscy – zarówno wójt, jak i radni, urzędnicy i mieszkańcy. Zachęcam, żeby obejrzeć jak wyglądają dziesięciogodzinne sesje Rady Gminy, jak funkcjonują komisję, jak traktowani są w ich trakcie urzędnicy. Proszę wyrobić sobie własną opinię na ten temat. Być może znajdziecie Państwo odpowiedź skąd rotacje urzędników i brak chęci do pracy w takich warunkach. Nie ukrywam również, że realizujemy ambitny program rozwoju gminy, wymagający od urzędników dużego zaangażowania, dobrego przygotowania merytorycznego i szybkiego tempa pracy.
Jabłonna,
30 czerwca 2017 r.

Jarosław Chodorski
Wójt Gminy Jabłonna

Komentarze

9 komentarzy

 1. mieszkaniec odpowiedz

  Czyli włodarze gmin, którzy mówili, że Jabłonna nie wywiązuje się z programu ścieżek rowerowych nie przedstawiali faktów? Panie wójcie co pan pisze? Czyli co, wszyscy się uwzięli na pana? Prezydent, burmistrzowie, włodarze gmin, radni, media, wszyscy, wszyscy ….. ? Nie zastanawiał się pan dlaczego? Dlaczego zraża pan do siebie ludzi? Dlaczego dobrzy urzędnicy odchodzą z gminy? Wszyscy się uwzięli ……? Czy naprawdę nie ma pan choć trochę obiektywizmu w stosunku do własnej osoby?

 2. olaf odpowiedz

  Gmina pisem stoi?

 3. Marek odpowiedz

  Chodorski jeszcze półtora roku i koniec kariery.

 4. grzechy polskie odpowiedz

  pycha to stygmat głupoty

 5. Hipolit odpowiedz

  Dziwne komentarze, nikt nie weryfikuje tego o czym wójt pisze, nie podejmuje merytorycznej dyskusji, a wszyscy się skupiają na załączonym zdjęciu.
  Nie lubię wójta, bo inni tak mówią, a dlaczego tak jest, to nie wiem ale zachowuje ogólnie przyjęte w gmine trendy

  Hahahaha …
  Żenada …

  1. raf odpowiedz

   Merytorycznie to można z osobą merytoryczną, kto zna tego pana ten wie że ten nie należy to takowych.

 6. Donald T. odpowiedz

  Andrzej, coś ci się do ……… przylepiło….;)

 7. LegioFan odpowiedz

  Ostatnio Wójt poszedł ostro w stronę PIS. Urządził wiec PIS na zakończenie roku szkolnego w SP Jabłonnie. Rodzice nie wiedzieli czy śmiać się czy płakać.

 8. Sław odpowiedz

  Wybór zdjęcia przez wójta mówi wszystko. O tym jak próbuje się dowartościować ciepłem światła odbitego i za jaką opcją podąża. A ta mina …… Poruszające.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *