JABŁONNA. Ludzie śpią z bronią pod poduszką

2023-02-16 1:38:59

fot. pixabay

Ludzie się boją, bandyci czują się bezkarni, a policja nic nie robi.. – internetowe fora aż huczą od podobnych informacji oraz apeli o sąsiedzką czujność. Powodem jest kolejna seria włamań na terenie Jabłonny


Na początku grudnia 2022 r. pisaliśmy o pladze zuchwałych włamań do domów do jakich doszło na pograniczu Jabłonny i Chotomowa. Bandyci mieli wchodzić do domów, gdy domownicy spali. Mieli również używać gazu usypiającego, czego nie potwierdzała policja. Przypomnieliśmy również, że o włamaniach na terenie Jabłonny pisaliśmy wielokrotnie. Ustaliliśmy także, iż do seryjnych kradzieże dochodziło już w 2014 r., w 2015 r., w  2018 r. oraz w 2021 r.

Apele o czujność

Na początku lutego 2023 r. sytuacja się powtarza. Mieszkańcy apelują do sąsiadów, aby byli czujni. Piszą o złodziejach wchodzących do domów w nocy pomiędzy godz. 1 a 4 nad ranem przez balkony i tarasy. A także, że nie przeszkadza im ani monitoring, ani obecność domowników. Do takich włamań miała ostatnio dojść przy ulicach Świerkowej oraz Magnolii. Ponadto łupem mają padać także samochody jak np. skradziony ostatnio Lexus nx 200T.

Broń pod poduszką

Nie ma się co dziwić, że mieszkańcy są sfrustrowani i czują, że zostali pozostawieni sami sobie. – „Zgłoszenia na policje nic nie dają, nie możemy liczyć na pomoc policji, która zna sprawę od wielu miesięcy, ale nie jest w stanie ująć sprawców” – napisał jeden z naszych czytelników. Inny z kolei mówi, że nie czując wsparcia odpowiednich służb, sam szuka sposobów samoobrony. Dlatego twierdzi, że kupił broń i śpi z nią pod poduszką, bo boi się, że zostanie napadnięty.

Nikogo nie złapali

Wiemy, że podejmowane są różne sąsiedzkie inicjatywy, które mają chronić mieszkańców przed bandytami. Jedną z nich są działania sołtysa Rajszewa, gdzie również okradziono kilka domów. Informuje on, że spotykał się w tej sprawie z wójtem, policją oraz innymi sołtysami oraz, że podjęto już odpowiednie działania. Pomimo zadanych przed tygodniem w tej sprawie pytań, do chwili zamknięcia bieżącego numeru gazety, nie otrzymaliśmy na nie pełnych odpowiedzi. Otrzymaliśmy natomiast stanowisko policji, z którego wynika, że każdej sprawie prowadzone są czynności mające na celu ujawnienie i zatrzymanie sprawców przestępstw. jednak do chwili obecnej nie policja nikogo jeszcze nie zatrzymała.

Wojciech Dobrowolski

Komentarze

1 komentarz

  1. م تحياتي odpowiedz

    W ostatnich latach jest coraz większy bandytyzm w Polsce.
    Przykład idzie z góry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *