JABŁONNA. Mieszkaniec Jabłonny zatrzymany za zabójstwo [NOWE INFORMACJE]

2020-01-10 3:16:25

Policja zatrzymała mordercę 44-letniej mieszkanki Piaseczna. Podejrzanym o dokonanie zabójstwa jest 39-letni Michał Z., mieszkaniec gm. Jabłonna. 39-latek trafił do aresztu. Grozi mu dożywocie.

W piątek (3 stycznia) policjanci z Piaseczna dostali zgłoszenie o zwłokach 44-letniej kobiety w jednym z bloków przy ul. Puławskiej w Piasecznie. Na miejsce przyjechał prokurator, który po oględzinach zwłok stwierdził, że kobieta została uduszona najprawdopodobniej 2 stycznia br.

Nagrały go kamery monitoringu

Z informacji podanych przez nadkom. Jarosława Sawickiego z KPP w Piasecznie ustaliliśmy, że policjanci w celu wykrycia zabójcy od kilku dni sprawdzali osoby, z którymi kontaktowała się w ostatnim czasie zamordowana kobieta. Jeden z tropów zaprowadził ich do Jabłonny do mieszkania 39-letniego Michała Z. Mężczyzna został nagrany kamerami monitoringu w jednym z lombardów w Warszawie w trakcie próby sprzedaży telefonu komórkowego i biżuterii należącej do ofiary. Już po zatrzymaniu mężczyzny w jego mieszkaniu znaleziono ubrania, na których znajdowały się ślady krwi zamordowanej oraz skradziona z jej domu biżuteria. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć 39-latek był w przeszłości karany za kradzieże i rozboje.

Grozi mu dożywocie

Zajmujący się sprawą prokurator w miniony czwartek przedstawił 39-latkowi zarzut zabójstwa. Mężczyzna nie przyznał się do winy, jednak w trakcie posiedzenia Sądu złożył wyjaśnienia. Na wniosek prokuratury Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu. Grozi mu dożywocie. Jak podaje prokurator Łukasz Łapczyński z Prokuratury Okręgowej w Warszawie nieznany jest motyw tego zabójstwa.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *