JABŁONNA. Nie dla MegaLegionowa – Mieszkańcy mówią nie Smogorzewskiemu

2018-01-24 4:16:58

 

Od 8 stycznia br. w Jabłonnie trwają konsultację społeczne w sprawie zmiany granic gminy Jabłonna na rzecz Legionowa. Jabłonowscy samorządowcy od dłuższego czasu deklarują, że zrobią wszystko aby zachować teraźniejsze granice gminy. W związku z tym Rada Gminy Jabłonna ogłosiła konsultacje społeczne

Jak informowali wczoraj (23.01) w TVP 3 Warszawa wójt gminy Jabłonna Jarosław Chodorski oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Jabłonna Sławomir Traczyk jedynym powodem, dla którego Rada Miasta Legionowo na czele z prezydentem Romanem Smogorzewskim chcą przejąć blisko 900 ha należących do Jabłonny jest zwiększenie powierzchni terenów zielonych gminy Legionowo. Według wójta gminy, taki krok pozwoliłby na dalsze dogęszczenia w Legionowie.

Mieszkańcy mówią NIE!

Na pytanie dotyczące stanowiska mieszkańców, Chodorski stwierdził, że do zakończenia konsultacji spodziewają się blisko 90 proc. frekwencji. Po czym dodał, że w 10 miejscowościach na terenie gminy odbyły się spotkania wiejskie, na których mieszkańcy w bardzo ostry sposób protestowali przeciwko zmianie granic.

Sukces legionowskiego referendum

Na ciekawy temat zszedł natomiast nadleśniczy Stefan Traczyk. W swojej wypowiedzi na antenie TVP 3 Warszawa, zwrócił uwagę na ubiegłoroczne referendum w Legionowie. Zauważył, że na tym właśnie sukcesie, samorządowcy próbują przejąć tereny gminy Jabłonna. Opisując sesję Rady Miasta Legionowo stwierdził, że radni chyba nie do końca wiedzieli za czym głosowali.

Oburzenie samorządowców

W programie prócz wójta Jarosława Chodorskiego oraz nadleśniczego Nadleśnictwa Jabłonna Stefana Traczyka głos zabrali m.in sołtys gminy Jabłonna Agata Lindner – Sokołowska, przewodniczący Rady Gminy Witold Modzelewski oraz Adam Krzyżanowski, Arkadiusz Syguła, Dorota Glinicka, Urszula Herbrich. Wszyscy wypowiadali sie o pomyśle legionowskich radnych w bardzo ostrych słowach oraz zauważali, że rzekome działania mające na celu budowę ścieżek rowerowych, oświetlenia ulic gmina Legionowo może zrobić przekazując dotacje celowe.
Jak zapewniała w rozmowie z reporterem TVP 3 Warszawa rzeczniczka legionowskiego Ratusza, Tamara Mytkowska – czekamy na wynik konsultacji społecznych w gminie Jabłonna. I jeśli mieszkańcy wyraźnie powiedzą, że nie chcą być włączeni do gminy Legionowo nie będziemy robić nic na siłę.

QK

Komentarze

1 komentarz

  1. Wacław odpowiedz

    czy mozecie podać link do materiału tvp 3 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *