JABŁONNA. Nowa pracownia komputerowa w chotomowskim Gimnazjum

2015-12-08 4:21:45

Gimnazjaliści z Chotomowa mogą już korzystać z nowej pracowni komputerowej. 16 komputerów stacjonarnych i serwer zastąpiły dziesięcioletni sprzęt, który dotychczas stanowił wyposażenie jednej z sal informatycznych.

 

W Publicznym Gimnazjum im. Orła Białego w Chotomowie od trzech lat realizowana jest innowacja matematyczno- informatyczna – „Surfuj z liczbami”, stąd też wymiana niezbędnego do nauki sprzętu komputerowego. Uczniowie otrzymali nową pracownię komputerową wyposażoną w 16 komputerów stacjonarnych i serwer. Środki finansowe na zakup nowoczesnego sprzętu pochodzą z budżetu gminy – środki zabezpieczono na wniosek Komisji Oświaty, Sportu i Spraw Społecznych oraz z dochodów własnych Publicznego Gimnazjum.

W sali komputerowej, do której trafił nowy sprzęt wymieniono podłogę na wykładzinę typu tarkett (antystatyczny) oraz wyposażono salę w nowe krzesła dla uczniów. Jedną z części wyposażenia jest tablica interaktywna stanowiąca pomoc naukową, dzięki której zajęcia są bardziej atrakcyjne.

Uczniowie bardzo chętnie korzystają z pracowni nie tylko na zajęciach z informatyki, ale również matematyki, gdzie korzystają z programu komputerowego GimPlus. Gimnazjaliści mają również możliwość pracy na zajęciach z języków obcych.

Źródło: UG Jabłonna

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *