JABŁONNA. Nowa wystawa w Galerii Sztuki współczesnej Plakat Lecha Majewskiego

2017-03-13 4:30:32

19 marca po koncercie z cyklu “Pałacowe spotkania z muzyką” odbędzie się otwarcie nowej wystawy “Plakat” prof. Lecha Majewskiego w galerii sztuki współczesnej “Oranżeria”. Wystawę będzie można oglądać do 14 maja br.

Prof. Lech Majewski Specjalizuje się w grafice wydawniczej i reklamowej, ale najdłużej jest związany z formą plakatu. Jeden z nich przygotowany na XVI Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w 1989 r. znalazł się wśród setki najważniejszych plakatów z Europy i Stanów Zjednoczonych, powstałych w latach 1945-1990.

Lech Majewski przypomina, że nawet jeśli “plakat nie zmienia świata, trzeba pamiętać o jednej rzeczy – jest znakomitym zapisem miejsca, czasów i wydarzenia.” Jego plakaty (w latach 70. – malarskie, potem zredukowane do czarnobiałej grafiki, ostatnio zaś bliskie “współczesnej estetyce ulicy”) prezentowane są na całym świecie. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Projektuje książki w Polsce i w Niemczech. Wśród nich zaprojektował wiele podręczników. Ilustruje książki dla dzieci. Wiele z nich zdobywa tytuły najpiękniejszych wydawnictw roku. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Jest również Prezydentem Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie. Komponuje i gra na gitarze.

ML

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *