JABŁONNA. Obrona chciała zwrócić akt oskarżenia

2019-04-04 10:06:39

Ruszył proces byłej dyrektor Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej – Agaty G. Usłyszała ona zarzuty działania na szkodę swoich uczniów, poprzez nadużycie uprawnień. Kolejna rozprawa odbędzie się 24 kwietnia br.


Do zdarzenia doszło w 2016 r. Wtedy też pełniąc obowiązki Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej miała dopuścić się nadużycia uprawnień, w wyniku czego kilkoro uczniów musiało ponownie zdawać egzamin szóstoklasisty.

Proces nie ruszył – braki formalne

Proces oskarżonej dyrektor miał ruszyć w 2017 r. Tak się jednak nie stało, ponieważ obrońcy kobiety zauważyli braki formalne w akcie oskarżenia. Dokumenty wróciły do Prokuratury Rejonowej w Legionowie gdzie po uzupełnieniu braków zostały odesłane do Sądu. Gdzie wyznaczono termin pierwszej rozprawy na miniony czwartek (21 marca). Podobnie jak za pierwszym razem obrońcy byłej dyrektor próbowali kolejny raz odesłać akt do prokuratury.

Prokurator odrzucił sprzeciw

Z informacji jakie pojawiają się w mediach wynika, że prokurator prowadząca sprawę wniosek obrony odrzuciła. Była dyrektor usłyszała zarzuty działania na szkodę swoich podopiecznych oraz nadużycie uprawnień Nie przyznała się do zarzucanych czynów. W trakcie rozprawy obszerne wyjaśnienia złożyły matki dwójki uczniów. W związku z czym nie udało się przesłuchać wójta gminy Jabłonna – Jarosława Chodorskiego. Kolejna rozprawa zaplanowana jest na 24 kwietni br.

QK

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *